Svátek má: Jarmila

Politika

Velikost textu:

Kost nám hozená v podobě zastropování nebude stačit

Kost nám hozená v podobě zastropování nebude stačit

Zastropování energií je ukázkou toho, jak jsme pro vládu nedůležití, a kdo jim vlastě velí. I dnes mám rád pohádky, ale ne od vlády a jejich party, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Karel Petřík.

Ilustrační foto
19. září 2022 - 11:04

Pokusy vysvětlit v nedělní Partii p. Vondrou z ODS nevysvětlitelné, tonuly v neskutečně nudných blábolech. Zato dramatický projev p. Bartoška z KDU-ČSL, jak je smrtelným hříchem obchodovat se Satanem Putinem, patrně všechny probudil. Pro p,Bartoška není žádné obvinění Putina z jakéhokoli zločinu vyřčené kýmkoli a kdekoli -  zpochybnitelné. Tato jeho mravní pevnost je patrně u něj novinkou, protože nějakou dřívější kritiku minulých válek, vedených třeba USA, jsem od něj neslyšel. Dnes s vášní hodnou Urválka přibíjel na kříž, hlavou dolů, pí Maříkovou z SPD, snažící se narušit jedině správné vládní počínání navržením bulharského postupu. Bulhaři svrhli vládu. Nová pak neřešitelné problémy s energiemi i jejich cenami vyřešila. Naše umanutá vláda zmítající se mezi lokajstvím k USA a poddanstvím k Německu chce oběma dokázat zničením ekonomiky svého národa, že víc pro ně udělat nemůže. Omyl! Můžeme za ně válčit! Ukončeme tedy to vládní zoufalství.


Jak se stalo, že hesla – volnost, rovnost, bratrství – začala brzy hájit gilotina? Kam se poděla naše vítězící pravda a láska? Nenechme situaci dojít ke gilotině. Nenalhávejme si,  že se z šelem v nás stali vegetariáni nebo holoubci. Války na Balkáně, docela nedávno, nám ukázaly, že jsme stále schopni zabíjet. Kdo bude bránit ty, co nás do propasti postrčili? Až dopadneme tam, kam zatím padáme, bude to s oddaností naší kapesní armády a policie vládě dost nejisté.


V Kroměříži jsem v sobotu slyšel mluvit JUDr.Rajchla. Projev k nesrovnatelně menší skupině posluchačů, než 3.9. na Václaváku, přednesl se stejným zanícením. Kandidáti do zastupitelstva města, které přijel podpořit, nemají žádnou politickou zkušenost. Jsou to lidé, u kterých zděšení probudilo nadšení. Tito noví lidé a odborníci ukovaní dobou covidovou i ti, co dlouho marně alarmují vládu minulou a současnou, k řešení vývoje dodávek a cen energií, jsou možná naší největší šancí, dodává Karel Petřík.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%