Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Man: Bude ministr Blažek za rozmluvu s Nejedlým pověšen?

Man: Bude ministr Blažek za rozmluvu s Nejedlým pověšen?

Ne, trest smrti byl u nás naposled vykonán v roce 1989, dnes se už v naší zemi nepopravuje. Hrdelnímu trestu tedy ministr Blažek unikne, ale současnému nejvyššímu trestu u nás, což je doživotní vězení, se vyhnout nesmí.

Lubomír Man
20. srpna 2023 - 06:20

Protože čin, kterého se tento ministr a politik ODS dopustil, když pět hodin strávil ve stejné místnosti hospody, v jaké se nalézal i poradce bývalého prezidenta Zemana Martin Nejedlý, přičemž je vysoce pravděpodobné, že během těchto pěti hodin ti dva spolu dokonce i promluvili. je tak ohavný, že jsme v tomto okamžiku nejvyšší duchovní nouze všichni a jako jeden sjednocený lid povinováni obrátit se na státní úřady a žádat je, aby konaly. Zločin, nemá-li se stát normou, musí být vypálen včas a až do kořene, protože jedině tak jej lze bez  z národního těla vyloučit bez obav, že by ještě kdy měl možnost zvednout hlavu.

Nechť tedy z oblaků zahřmí a hněv lidu nechť se rozpoutá.
(Cosi, jako pociťová tresť, kterou si posluchač odnesl z vysílání ČT 24 v pátek 18. 8. 2023)


Prezident T.G. Masaryk k delegaci vojáků na Pražském hradě v prvních letech republiky: „Vždycky jsem tvrdil, že o každé věci je třeba diskutovat. Jen ať jsou spory, ale ať se bojuje s rozumem a poctivě. Vždyť jen dikuzí o problémech lze dojít k dobrým závěrům. A nikdy k nim nedospějete, když názor, který se vám nelíbí, bez okolků z debaty vyloučíte. Prohlašoval jsem: Vy jeden každý musíte snést mínění druhého“.

(rp,prvnizpravy.cz,Lubomír Man,foto:arch.)

Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%