Svátek má: Oldřich

Politika

Velikost textu:

Na hračkářství Dráčik dolehla tvrdá ruka cenzorů

Na hračkářství Dráčik dolehla tvrdá ruka cenzorů

Petr Macinka z Institutu Václava Klause se ve své glose věnoval premiérovi Petrovi Fialovi, ale také i 17. listopadu . Všiml si, že Fiala odkýval další šetření kvůli ochraně životního prostředí. 

Petr Macinka
13. listopadu 2022 - 13:02

„VeleKněz exprezident nás v práci neustále nabádá, ať kvůli všeobecně se zhoršující sebevražedné situaci v západní společnosti (umocňované mainstreamovým  tiskem) píšeme glosy, v nichž neustálou masírkou unaveným lidem aspoň občas přineseme závan normálního zdravého pohledu na svět," začal na úvod Petr Macinka. 

„Už se těším na to, až se vláda před volbami zeptá svých voličů, jak se jim líbilo, že tak bezhlavě protlačili zelenou proměnu energetického mixu, aby reálná cena elektrické energie nebyla 70 eur za MWh (jádro, případně uhlí bez emisních povolenek), ale téměř trojnásobná z větrníků, slunečníků či biomasy,“ napsal Macinka ve své glose.

„Petr Fiala zřejmě definitivně podlehl falešnému kouzlu pražské kavárny, která nutí slabé politiky, aby ze sebe dělali komedianty a namísto klíčových problémů země, které nemilosrdně dopadají na životy ‚dolních deseti milionů‘ občanů, se raději dali na lítý, leč pochybný boj s klimatem. Čtvrteční vydání deníku Právo informuje o tom, že české předsednictví v Radě EU se shodlo s Evropským parlamentem, že nám Evropská komise smí nařídit další a ještě přísnější povinnost snižovat emise v oblastech silniční dopravy, vytápění budov, zemědělství a malých průmyslových provozů,“ poznamenal dále.

Potom dodal, že s klimatem to samozřejmě neudělá vůbec nic, jen ty problémy, které občany sužují, budou ještě mnohem hlubší. 

„Jinými slovy, pro (údajně) lepší klima obětujeme všechny své peníze, obětujeme svoji životní úroveň, obětujeme ekonomiku celé země, obětujeme své zdraví a nakonec možná i holý život. Metody inkvizice už si zelení mravokárci osvojit zvládli, teď už chybí jen ten slib posmrtného života věčného, protože jinak z toho kromě živoření v zimě, bídě a otroctví nebudeme mít vůbec nic,“ pokračoval Macinka ve své úvaze.


Macinka si také myslí, že oddanost zelenému náboženství v plné nahotě prokázal i ministr průmyslu Síkela, který s velkou pompou vyhlásil zastropování výrobních cen elektřiny. Podle Macinky se mají jednotlivé cenové stropy lišit podle výrobních technologií. Nejlevnější má být jaderná energie s cenou 70 eur za MWh, energie z uhlí pak bude stát mezi 170–230 eur, a to kvůli vysoké ceně emisních povolenek, které se koncem léta vyšplhaly až ke 100 eur (cena emisních povolenek tak již dlouhodobě překračuje cenu elektřiny samotné). No a nejdražší bude moci být energie vyrobená z tzv. biomasy (200–230 eur) a z tzv. obnovitelných zdrojů (180 eur), uvažoval dále Macinka.

„Už se těším na to, až se vláda před volbami zeptá svých voličů, jak se jim líbilo, že tak bezhlavě protlačili zelenou proměnu energetického mixu, aby reálná cena elektrické energie nebyla 70 eur za MWh (jádro, případně uhlí bez emisních povolenek), ale téměř trojnásobná z větrníků, slunečníků či biomasy,“ řekl dále Macinka .

Macinka si také všiml toho, jak deník E15 pojednává o sponzorech prezidentských kandidátů. 

„Zajímavé spojení nabídl miliardář Moravec, majitel sítě drogerií značky Teta, který pěti miliony korun podpořil Danuši Nerudovou se slovy: ‚Po dvaceti letech zmaru je tu naděje.‘ Hovoří-li o dekádách zmaru člověk, který právě v tomto období pohádkově zbohatl, vždy to celé tak trochu kulhá. Uvidíme, zda na Pražský hrad dokulhá i pirátská kandidátka ‚Teta Danuše‘, co se tak ráda obklopuje lidmi, kteří v období nejhlubšího zmaru vydělali miliard,“ podivil se Macinka.

Také jsme psali:

„Čtvrteční MF Dnes přinesla článek o nadcházejícím svátku 17. listopadu. V nadpisu se hovoří o tom, že kromě oslav budou tento den provázet protesty, ba dokonce i ‚nenávistný křik‘. Tak jsme se po letech konečně dočkali, že se v souvislosti se 17. listopadem píše i o nenávisti. Po letech pravdy, lásky a míru, kdy na Národní třídě protestovalo deset tisíc červených trenýrek proti Miloši Zemanovi, anebo kdy dav zuřivých lepších lidí se srdéčkem Václava Havla připnutým na klopě v rámci svých každoročních ‚two minutes hate‘ vypískával se slovy ‚ty zkurvysyne‘ pro ně nepřijatelné politiky (např. když šel před třemi lety položit k památníku kytici Václav Klaus ml. se svojí malou dcerkou)," řekl dále.

Jenže podle Macinky ne vše je takové, jak se nám v titulku snaží MF Dnes namluvit. Macinka je toho názoru, že o pravidelných nenávistných projevech našeho oddílu ‚pravdy a lásky‘ se v článku nedočteme nic. Podle něj jsou nenávistnými křiklouny totiž míněni ‚dezoláti‘, kteří si dovolují ve sváteční den protestovat proti vládě Petra Fialy a také proti převychovávací propagandě publicistiky České televize. 

Také jsme psali:

„Objevný text přinesly rovněž Lidové noviny, a to článek o tom, jak společnost LEGO ukončila spolupráci se slovensko-českým hračkářstvím Dráčik. Majitel tohoto e-shopu to už zřejmě psychicky nevydržel a kromě nabídky hraček rozšířil obsah svého webu o rubriku s jeho vlastními názory. Údajně se tam dočteme mimořádně nekorektní texty kritizující všeobecně prosazovanou apoteózu životního stylu LGBT+ komunity anebo ‚dezinformační‘ texty o onemocnění covid a očkování, jak tento blog rychle onálepkoval vrchní český vládní cenzor Michal Klíma. Tak šup všichni na web hračkářství Dráčik, než ho naše lidově demokratická vláda vypne!“ napsal závěrem Petr Macinka.

(fan, prvnizpravy.cz, foto: red.)Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?