Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Policejní zátah na ŘSD. Obviněno je 21 lidí a 11 firem

Policejní zátah na ŘSD. Obviněno je 21 lidí a 11 firem

Policisté z  NCOZ zasahovali v centrále ŘSD na pražském Kačerově a na dalších místech v Česku v úterý. Nyní je v případu veřejných zakázek Ředitelství silnic a dálnic ČR obviněno 11 firem a 21 lidí, z nichž sedm policie zadržela. 

Ilustrační foto
17. května 2023 - 14:02

Jak je uvedeno v tiskové zprávě žalobce Vrchního státního zastupitelství v Praze Tomáše Minxe, obvinění jsou podezřelí ze zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a pletich při zadávání zakázek. 

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v úterý uvedl, že se zásah netýká aktuální činnosti ŘSD, ani nikoho ze současného vrcholového managementu.


"Státní zástupce VSZ v Praze vykonává dozor v trestní věci vedené NCOZ pro podezření z trestné činnosti organizované zločinecké skupiny působící v procesu zadávání veřejných zakázek ŘSD, zaměřené na páchání trestných činů zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě a pletichy při zadání veřejné zakázky a veřejné soutěži," uvedl v úterý Minx. Později doplnil počty obviněných a zadržených.

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová řekla České televizi (ČT), že se v případu jedná o více veřejných zakázek, podle ní se jednalo o systémovou záležitost. Otázku, zda bude na zadržené podán návrh na vzetí do vazby, označila za předčasnou.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: arch.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%