Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Pravda je vždy dcerou času, říká advokát Rajchl

Pravda je vždy dcerou času, říká advokát Rajchl

O tom, zda-li se politické vedení USA stalo "proruskou pátou kolonou" glosoval ve svém příspěvku advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl. Inspirací k jeho zamyšlení jsou sílící úvahy špiček USA o tom, zda-li nezačít tlačit Ukrajinu k příměří. 

Jindřich Rajchl (PRO)
27. července 2023 - 11:03

Amerika se obává válečného patu a politické špičky řeší, zda-li není na čase začít tlačit Ukrajince k příměří, napsal server iDnes.cz. S odkazem na zahraniční zdroje také uvádí, že dosud skromné výsledky ukrajinské protiofenzivy vzbuzují mezi západními spojenci obavy, že situace na bojišti míří do slepé uličky, čímž se ve Washingtonu začíná rozjíždět zajímavá debata. A to, zda-li by měly Spojené státy americké dál bezvýhradně podporovat Ukrajinu v nekonečné válce s Ruskem, nebo by se ji měly pokusit přimět k jednání s agresorem. 

Analytici zmiňují jeden archetypální příklad z historie. A tím příkladem je "příměří, kterým v roce 1953 skončila korejská válka". Z mainstreamových médií je to takřka ojedinělý případ, kdy se o válečném konfliktu na Ukrajině informuje jinak než vládou schváleným proukrajinským válečným narativem. 

Článek na iDnes.cz okomentoval na svém facebookovém profilu i advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl.


„Tak včera na idnesu vyšel článek, který již otevřeně přiznává skutečnost, že nejvyšší kruhy v USA začínají po neuspokojivých výsledcích ukrajinské protiofenzivy diskutovat o tom, zda je únosné nadále Ukrajinu podporovat v nekonečné válce, či zda není vhodnější tlačit Zelenskeho do jednání o příměří.

Dokonce byl v článku uveden příklad takového výsledku války, a to příměří uzavřené v rámci korejské války a stanovení demarkační linie na 38. rovnoběžce. Což je naprosto totožné řešení, které prosazuji od prvního dne války.

Tudíž buď se politické vedení USA stalo proruskou pátou kolonou, a nebo se ukáže, že námi navrhovaná varianta byla od počátku jediným realistickým ukončením tohoto válečného konfliktu.

Opravdu jsem zvědav, na co se místní politická reprezentace a celá twitterová bojůvka bude vymlouvat, pokud k tomuto vyústění celého konfliktu skutečně dojde.

Také jsme psali:

To by se totiž v plné nahotě ukázalo, že kdyby se toto námi navrhované řešení realizovalo už před rokem, tak mohl Bachmut zůstat Ukrajině, nemusely se vyházet miliardy dolarů z okna a především mohly být desítky tisíc ukrajinských mužů stále naživu. A tedy, že jsme to byli my, kdo prosazoval to pro Ukrajince nejpřínosnější východisko, zatímco všichni modrožlutí vlaječkáři je svým bezhlavým fanatismem nahnali do neskutečného utrpení a neštěstí.

Pravda je vždy dcerou času. Ani tentokrát tomu s největší pravděpodobností nebude jinak," uzavřel svůj příspěvek Rajchl.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%