Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Předvolat mě na kobereček? Zoufalost, vzkazuje Okamura

Předvolat mě na kobereček? Zoufalost, vzkazuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura prohlásil si ještě rozmyslí, zda-li by se zúčastnil schůze sněmovního bezpečnostního výboru, na němž by měl vysvětlovat některé své výroky o Ukrajincích pobývajících v České republice.   

Tomio Okamura (SPD)
30. srpna 2023 - 07:01

Okamura uvedl, že pokud si ho bezpečnostní výbor pozve, je jeho svobodné rozhodnutí, zda na jednání půjde. „Takže tuhle komedii si nechte. Že si tam vládní pětikoalice, která má ve výboru většinu, chce předsedu opoziční strany předvolat na kobereček, já se vám už teď vysmívám do obličeje za tuhletu zoufalost," prohlásil.

„Vy nás tady grilovat nebudete," vzkázal v úterý koalici šéf SPD Tomio Okamura. Pokud se takové jednání uskuteční, SPD podle jeho slov trvá na tom, aby bylo veřejné a aby se uskutečnilo v co největším sálu. „Protože pozveme kompletní poslanecký klub, pozveme naše příznivce, pozveme média," řekl Okamura s tím, že pokud obdrží pozvánku, rozhodne se, jak bude dál postupovat.

Okamura např. před nedávnem prohlásil na televizi CNN Prima News, že kvůli přijímání ukrajinských uprchlíků bude v Česku narůstat trestná činnost. Vláda podle něj nemá uprchlickou vlnu pod kontrolou. Mluvil také o ekonomických běžencích.

Šéf SPD si evidentně z účasti na schůzi sněmovního bezpečnostního výboru nic moc nedělá. Místo toho se opět na svém facebooku rozepsal o z jeho pohledu mnohem důležitějších věcech, jako je třeba inflace či pokles domácího hrubého produktu. A na vládě Petra Fialy opět nezůstala nit suchá. 

Psali jsme:

„Již téměř dva roky trvající vysoká inflace způsobená Fialovou vládou znehodnotila úspory milionů českých občanů a ekonomické vyhlídky naší země jsou špatné. Dle nejnovější makroekonomické prognózy Ministerstva financí hrubý domácí produkt České republiky letos poklesne o 0,2 %. Ještě v dubnu přitom tento rezort počítal s mírným růstem české ekonomiky. Za zhoršením výhledu predikce ekonomického vývoje stojí zejména markantní propad poptávky a spotřeby domácností. I tato skutečnost je jednoznačným dokladem nekompetence a škodlivosti působení vlády Petra Fialy z ODS a jejich přímých negativních dopadů na společensko-ekonomický vývoj České republiky a životy jejích občanů.

Již téměř dva roky trvající vysoká inflace způsobená do značné míry rovněž Fialovou vládou znehodnotila úspory milionů českých občanů, pokud je o ně již rovnou úplně nepřipravila. To je i hlavním důvodem propadu spotřeby a maloobchodních tržeb, jehož výsledkem je pokles hrubého domácího produktu, a znamená to samozřejmě i velké ohrožení pro české firmy i živnostníky, včetně ohrožení samotné budoucnosti a existence jejich podnikání.

Všechny tyto skutečnosti budou ve svých důsledcích znamenat i razantní propad příjmů státního rozpočtu a prohlubování jeho deficitu. Ze všech těchto závažných důvodů trváme na tom, že Fialova vláda škodící České republice musí okamžitě skončit. I proto, že dle aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd CVVM plně důvěřuje Fialově vládě již pouze 2 % občanů České republiky. Ano, pouze 2 %, přičemž 70 % občanů vládě nedůvěřuje. Je to v podstatě nejnižší důvěra ve vládu za dobu samostatné České republiky. Vláda, která objektivně škodí vlastní zemi a pozbyla důvěry drtivé většiny občanů, musí odejít. Jediným východiskem z existující situace jsou následující volby do Poslanecké sněmovny a z našeho pohledu je to i sjednocování politických subjektů s podobným vlasteneckým programem, který má SPD. 

Psali jsme:

Samozřejmě z mého pohledu by byly ideální předčasné volby, aby občané rozdali nové politické karty, protože to, že plně důvěřují vládě pouhá 2 % občanů, to znamená, že i voliči vládní pětikoalice už vládě nevěří. Takže to si myslím, že je velice důležité tady říct, že vláda by měla už odstoupit sama od sebe, protože ta situace je neúnosná," uzavřel komentář na svém facebooku Okamura. 

(dan, prvnizpravy.cz, foto: repro voxTV)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%