Svátek má: Jindřich

Politika

Velikost textu:

Prezident zapomněl, jak precizně musí rozvědčík pracovat

Prezident zapomněl, jak precizně musí rozvědčík pracovat

Předseda Svobodných Libor Vondráček se ve svém komentáři vrátil ke kauze soudce Roberta Fremra a zamyslel se nad rolí současného prezidenta Petra Pavla a činností jeho poradního týmu. A prezidenta rozhodně nešetřil.

Libor Vondráček (Svobodní)
20. srpna 2023 - 10:03

„O Fremrově činnosti Petr Pavel buď moc dobře věděl, a přesto ho nominoval, a nebo má velmi velmi špatný, i když ne levný, tým odborníků a on sám již zapomněl, jak precizně musí rozvědčík v terénu pracovat s informacemi…

Ve chvíli, kdy současná prezidentská kancléřka rozpustila analytické oddělení v čele s Romanem Liptákem, který o Fremrovi detailně informoval už Miloše Zemana, jistě měla adekvátní náhradu, která dnes dodává kanceláří důležité informace.


Jedná se buď o jinde zařazené zaměstnance prezidentské kanceláře, na které jde celkem ročně 71,6 milionu korun. A nebo důležité informace dodává prezidentovi kdoví proč a za co externě či zdarma někdo jiný.
Když vezmeme v potaz, že prezident je profesí rozvědčík (člověk vycvičený k získávání informací), který navíc tvrdil, že pro nominace na ústavní soudce má k dispozici špičkový tým odborníků, tak se mi nechce věřit, že by předem nevěděl o Fremrově kauzách.

Psali jsme:

O Fremrově činnosti tak Petr Pavel buď moc dobře věděl, a přesto ho nominoval, a nebo má velmi velmi špatný, i když ne levný, tým odborníků a on sám již zapomněl, jak precizně musí rozvědčík v terénu pracovat s informacemi," uvedl na svém veřejném facebookovém profilu předseda Svobodných Libor Vondráček. 

(jar, prvnizpravy.cz, foto: repro CNN Prima)Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?