Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Spojte se s Okamurou a Rajchlem, radí lidé Babišovi

Spojte se s Okamurou a Rajchlem, radí lidé Babišovi

Jaké jsou názory s vládou nespokojených lidí a voličů opozičních stran ohledně způsobu, jak dosáhnout změny a porazit Fialovu vládu? Jedno mají společné... v podstatě říkají, že v jednotě je síla a lídři by se měli semknout. 

demonstrace Česko proti bídě
9. září 2023 - 09:03

Zatímco vláda čelí ekonomické krizi a klesající důvěře veřejnosti, hnutí ANO objíždí zemi a nabírá voliče, kteří si přejí pád kabinetu. Pravidelné setkání s lidmi pořádá i SPD v čele s Tomiem Okamurou. A v neposlední řadě kraloval během šesti uplynulých měsíců spanilým jízdám po českých regionech předseda strany PRO Jindřich Rajchl. A jeho sály byly a jsou vždy nabité k prasknutí. 

Vraťme se ale k hnutí ANO, které mělo minulý týden mítink v Hradci Králové, kde převažovala střední a starší generace, ale objevila se i řada mladých lidí. Především bylo ale zajímavé si vyslechnout, jak lidé několikrát vyzývali zástupce ANO, aby už konečně něco udělali a současnou pětikoaliční vládu porazili. 

"Měli byste se pokusit nějak porazit dnešní vládní stoosmičku," řekl např. jeden z účastníků a poukazoval tak na koaliční většinu ve sněmovně. 


"Jestli bude vládnout ještě dva roky, tak jsme v čudu. To, co se tu děje, hraničí s vlastizradou. Nešlo by se s někým proti vládě spojit? Třeba s panem Rajchlem," zmínil předsedu neparlamentní strany PRO Jindřicha Rajchla, organizátora protivládních demonstrací. V sále se ozval potlesk. "S ním a třeba i s Tomiem Okamurou," jmenoval šéfa opoziční SPD za přikyvování dalších účastníků.

Již příští týden v sobotu se uskuteční další demonstrace na Václavském náměstí v Praze. Akci organizuje předseda PRO Jindřich Rajchl a popisuje ji jako celonárodní setkání s názvem Česko proti bídě. Na minulé demonstraci, kterou Rajchl organizoval na jaře letošního roku, promluvil z pódia např. poslanec za SPD Jaroslav Foldyna, na akci, nikoli na podiu, se objevila poslankyně za hnutí ANO Berenika Peštová. A lidé se oprávněně ptají šéfů opozičních parlamentních stran, proč na akci nepřijdou také a společně se nepostaví za všechny nespokojené občany, kterých je soudě podle nedávných průzkumů drtivá většina. 

Psali jsme:

Zatím to vypadá, že je za tím vším konkurenční politický boj opozičních stran, který se jim ale v budoucnu nemusí vyplatit. Lidé volají po změně velmi intenzivně a když přijde na "lámání chleba" a šanci sjednotit se proti vládě, tak "skutek utek". Aby to pak ale při volbách nedopadlo tak, že od nich budou kvůli politickému haštaření utíkat jejich voliči.

(hýbl, prvnizpravy.cz, foto: red.)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
11%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%