Svátek má: Matěj

Politika

Velikost textu:

Stát by měl přestat házet sportovcům klacky pod nohy

Stát by měl přestat házet sportovcům klacky pod nohy

Poslanci chtějí po vzoru Holandska, Polska či Maďarska prosadit nový zákon, který by měl upravit postavení sportu ve společnosti. Strana Svobodní v čele s jejím předsedou Liborem Vondráčkem se proti tomuto nápadu postavila. 

Libor Vondráček (Svobodní)
20. září 2023 - 07:01

Např. podle poslance Karla Hasse z ODS udělalo velký pokrok Maďarsko. Ještě větší kus práce prý udělali Poláci, kteří podle Hasse mají nejen vynikající systém a hotový zákon, ale mají i Ministerstvo sportu a turistiky. Kriticky se k současnému stavu sportovního prostředí vyjádřil před časem i lidovecký poslanec David Šimek.

„Máme tady tisíce koncepčních materiálů, je to rozlezlé do několika ministerstev, ale neexistuje komplexní dokument, který by pojal sport jako celek,“ prohlásil nedávno Šimek.

S něčím podobným však nesouhlasí Svobodní v čele s jejím předsedou Liborem Vondráčkem. 


„Rekordní počet členů vlády by se mohl ještě navýšit, chystá se totiž ministerstvo sportu. Prý vznikne i proto, že děti málo sportují? Neexistencí ministerstva sportu to ovšem podle Svobodných nebude,“ prohlásil Vondráček. 

„Stát totiž na jednu stranu zavaluje všechny složitou byrokracií, komplikuje zaměstnávání na dohody, centrálně rozděluje dotace, které jen těžko dokážou malé kluby využít, a současně ještě nedávno sportování ani návštěvu škol dětem neumožňoval anebo ze sportování vyřazoval neočkované,“ pokračoval předseda Svobodných s tím, že podle jeho názoru má Česká republika ministerstev dost.

Psali jsme:

„Stačí, aby stát přestal házet sportovcům klacky pod nohy. Neměl by lidem zvyšovat daně, aby si mohli dovolit i finančně náročnější sporty. A ministr zdravotnictví by se měl přestat chovat jako ministr nemocnictví a vakcín, což by mělo sportu i jiným druhům prevence také pomoci,“ vysvětlil Vodnráček.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: repro: cnn prima)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
29%