Svátek má: Ondřej

Politika

Velikost textu:

Toto nedělal snad ani Vasil Bilak, zhrozil se Hašek

Toto nedělal snad ani Vasil Bilak, zhrozil se Hašek

Advokát Michal Hašek napsal krátký komentář k nevpuštění ruské tenistky do ČR. Policie ČR podle něj vyhověla politickému pokynu a do České republiky tenistku zjevně na vládní politickou objednávku nevpustila.

Michal Hašek
1. srpna 2023 - 09:01

„Hezký večer přeji všem. S odstupem od původních výkřiků politických i mediálních si dovolím okomentovat dva kroky českého státu, resp. veřejné moci v ČR, které mne jako jeho občana zarmoutily, protože jsou podle mne evropskou i světovou blamáží a utrpěl jimi kredit i renomé České republiky, byť někteří budou ještě chvíli říkat opak. Píši o nevpuštění do ČR tenistky Pavljučenkovové, které přiletěla na turnaj WTA, měla platné vízum, standardně hraje na turnajích ve světě včetně USA a zemí EU a válku na Ukrajině odsoudila už v únoru 2022: 

"Jsem proti válce a násilí. Osobní ambice nebo politické motivy nemůžou ospravedlňovat násilí. Jsem zmatená a nevím, jak v této situaci pomoci. Můžu pouze veřejně nesouhlasit s přijatými rozhodnutími a otevřeně o nich hovořit.“ 

Policie ČR vyhověla politickému pokynu a do ČR tenistku zjevně na vládní politickou objednávku nevpustila. 

Stejně trapným příběhem je zasahování představitelů Prahy, zejména radního pro kulturu Jiřího Pospíšila (TOP 09) do pořádání koncertu operní zpěvačky Anny Netrebko, resp. tlaku na zrušení koncertu v Obecním domě. Pro dokreslení absurdity celé situace - světová operní diva Anna Netrebko má rakouské občanství, rakouský pas a válku rovněž odsoudila:

“Jsem proti této nesmyslné útočné válce a vyzývám Rusko, aby tuto válku právě teď ukončilo, aby nás všechny zachránilo. Potřebujeme teď klid. Jsem Ruska a miluji svou zemi, ale na Ukrajině mám mnoho přátel a bolest a utrpení mi teď lámou srdce. Chci, aby tato válka skončila a aby lidé mohli žít v míru.“ 

Radní Pospíšil se byl dokonce zeptat na ukrajinském velvyslanectví, zda se koncert Anny Netrebko může či nemůže uskutečnit. Omlouvám se za drsné přirovnání, ale toto nedělal snad ani Vasil Biĺak. 

Také jsme psali:

Česká republika je stále ještě suverénním státem a podle toho by se také měla chovat a jednat, jak na centrální, tak na regionální úrovni. Že to nechápou někteří současní představitelé státu či Prahy je sice smutné, ale vypovídá to o jejich způsobu myšlení a provádění správy věcí veřejných. Do svých úřadů byli zvoleni v demokratických volbách námi občany, aby nás v nich zastupovali na dobu určitou - do příštích voleb.

Zároveň však také svými činy formují pohled zbytku světa na náš stát a neoddělitelně i na nás samotné jako národ. Buďme si toho vědomi už dnes, zítra, v příštích týdnech a měsících a nejpozději u příštích demokratických voleb," uzavřel svůj komentář Michal Hašek. 
(jk, prvnizpravy.cz, foto: red.)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
18%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
75%