Svátek má: Stanislava

Regiony

Velikost textu:

Akční plán v cestovním ruchu stanovuje priority pro další roky

Akční plán v cestovním ruchu stanovuje priority pro další roky

Rada města Jičína doporučuje Zastupitelstvu města schválit Akční prováděcí plán v cestovním ruchu pro následující roky.

Jičín
6. února 2023 - 08:00

Veřejné zasedání Zastupitelstva města Jičína se koná ve středu 1. února od 15 hodin v Porotním sále Valdštejnského zámku. Dokument stanovuje cíle pro cestovní ruch a navrhuje konkrétní kroky, jak jich město dosáhne. Plán, který zpracovala firma Koncepto, reklamní agentura s.r.o. a Travelbakers z.s., vychází z celkové analýzy stávajícího cestovního ruchu v Jičíně a z rozhovorů s místními poskytovateli služeb.

Dokument má 50 stran a v první polovině popisuje provedenou analýzu, zatímco druhá se zabývá návrhy pro rozvoj cestovního ruchu. Co se týká první poloviny, plán si všímá dělení současných, ekonomicky činných generací a důležitých společenských trendů. Odděluje tzv. generace X (lidé narození před rokem 1980, jejichž děti už opustili rodné domovy), Y (lidé narození v období 1980 – 1995, kteří často mají děti a pro získávání informací prioritně užívají mobilní telefon) a Z, což je generace plně využívající digitální prostředí a většinově jde o zatím bezdětné mladé dospělé. Právě digitalizace a modernizace jsou klíčovými trendy, které budou v celé společnosti, a tím i v cestovním ruchu sílit. Souvisí s tím i další trend, a sice sdílená ekonomika. Zajímavým trendem je rovněž rostoucí zájem o autentické zážitky, což je vlastně snaha vyhýbat se „masovým“ turistickým destinacím.

Akční plán v řadě opatření klade důraz na rozvoj podnikatelského prostředí. V cestovním ruchu působí často malé, nezřídka rodinné podniky, které nabízí velmi osobní a flexibilní přístup. Plán vyzdvihuje roli plánování, vytváření nových produktů i marketingové strategie a budování značky města Jičína a jeho okolí coby turistické destinace.Jednotlivé návrhy obsahují základní aktivity k jejich realizaci, finanční náklady a definici garantů, kteří mají usilovat o jejich splnění. Velmi namátkou vyberme pár z návrhů, které akční plán rozepisuje. Za prvé, podpora a rozvinutí hlavních událostí, a to nejenom festivalu Jičín – město pohádky, který je v plánu pochopitelně považován za stěžejní značku našeho města. Za druhé, nastavení a vznik produktů vyjadřující image Jičína. Za třetí, vytvořit moderní plán parkování obsahující možnosti záchytného parkoviště a podobně. Za čtvrté, infrastruktura pro cyklodopravu a cykloturistiku včetně například sdílení kol. A například za páté, rozvíjení příležitostí přeshraniční spolupráce a odpovídajících projektů. Pokud zastupitelstvo města akční prováděcí plán schválí, garanti jednotlivých návrhů budou pracovat na jejich naplnění. Podstatnou úlohu bude zastávat i Komise pro cestovní ruch.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte s tím, že Česká republika podepsala obrannou smlouvu s USA?

Ano
transparent.gif transparent.gif
13%
Ne
transparent.gif transparent.gif
33%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
54%