Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Benešova třída má novou lávku u Kozlovky

Benešova třída má novou lávku u Kozlovky

Nejen obyvatelům Benešovy třídy už slouží nová lávka u Kozlovky. Dokončena je o téměř dva týdny dříve, než se původně plánovalo.

Novoá lávka u Kozlovky
18. dubna 2024 - 08:00

Práce byly zahájeny loni v létě, po technologické přestávce pokračovaly dokončovací práce. Výsledkem je úplně nová lávka za více než 10,6 milionu korun bez DPH.

Od 12. dubna může chodit veřejnost po nové lávce u Kozlovky na Benešově třídě. „Původní lávka mezi panelovými domy již byla zchátralá a představovala velké riziko pro ty, kteří ji využívali. I proto byla několik let uzavřena. Město rozhodlo v loňském roce o jejím stržení a postavení nové, bezpečnější a příjemnější lávky pro všechny, kteří bulvárem nejen procházejí, ale také pro ty, co zde bydlí,“ říká náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Novou lávku vystavěla společnost EUROVIA CS. V průběhu stavby opravili pracovníci Vodovodů a kanalizací Hradec Králové vodovod, v listopadu byla vystavěna ocelová konstrukce a stojany pod lávku. Díky teplejším zimním dnům mohli stavbaři pracovat až do prosince, poté následovala technologická přestávka. V průběhu února, kdy se práce na lávce opět rozběhly, instalovali pracovníci společnosti zábradlí, položili dlažbu a provedli zátěžové testy.



„V tomto týdnu byl proveden velmi důležitý krok, a tím byla kolaudace. Podařilo se nám vše zkoordinovat tak, že můžeme lávku otevřít dokonce o dva týdny dříve, než se původně plánovalo. Nová lávka za více než 10,6 milionu korun bez DPH je z železobetonu a rozměrově je stejná jako ta původní. Tato ale bude jednodušší na údržbu,“ doplňuje náměstek Řádek.

Kralovehradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradce Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)



Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?