Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Bezplatné kurzy učí seniory pracovat s chytrým telefonem

Bezplatné kurzy učí seniory pracovat s chytrým telefonem

Bezplatné kurzy, v nichž se senioři učí pracovat s chytrými telefony, se opět rozbíhají, a to na 14 místech v ČR. Jedním z nich je nově i Jičín.

Ilustrační foto
19. září 2020 - 08:00

Z pohledu účastníků kurzu jsou potřebnější než kdy dříve. „V posledních měsících, kdy mnoho starších lidí omezuje ze zdravotních důvodů  pobyt ve společnosti ostatních, extrémně vzrostla jejich potřeba umět zacházet s elektronikou. Potřebují totiž umět nejen telefonovat, ale i posílat si fotky s vnoučaty, umět najít aktuální zpravodajství nebo nakupovat přes eshop,“ popisuje David Hubáček, šéf finančního vzdělávání v České spořitelně, která program připravila.

V České republice jsou bezmála 2 miliony seniorů. Moderní technologie je zastihly v pokročilém věku a pro většinu je velmi těžké k nim najít cestu. „Mnozí účastníci našich kurzů mají svůj první chytrý telefon a vůbec nevědí, jak jej používat. Netuší, co je to aplikace a ani si třeba neumí vytvořit účet, aby si mohli nějakou stáhnout,“ vysvětluje David Hubáček.

První z řady třítýdenních výukových bloků startuje 1. října. Kromě jiných měst také v Jičíně a Hradci Králové. Program je pro všechny zájemce zdarma a výuka probíhá v úzkém kruhu cca 5 účastníků. Kurz je složen ze tří odpoledních bloků, které běží vždy první tři čtvrtky v měsíci. Nejbližší kurz začíná 1. října na Mezinárodní den seniorů.Výuka probíhá na 14 místech v ČR: 3x v Praze, Brně, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, České Lípě, Nymburce, Jičíně, Jihlavě, Zlíně, Ostravě, Plzni a Liberci. Další města se brzy připojí. Přihlašovat se senioři mohou na telefonním čísle 736 525 736. Všichni přítomní budou mít k dispozici jednorázové nanoroušky FFP2 české výroby. Detailní informace o kurzu jsou na webových stránkách Abecedy vzdělávání.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Marta Vokurková.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)