Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Činnost Krizového štábu ORP Jičín pokračuje

Činnost Krizového štábu ORP Jičín pokračuje

Nouzový stav je v ČR platný do 28.března, proto pokračuje činnost Krizového štábu ORP Jičín. Je připraven reagovat na mimořádná opatření Vlády ČR a na vývoj nákazy Covid-19 na území obce s rozšířenou působností.

Jičín
11. března 2021 - 08:00

Město Jičín naplňuje mimořádná opatření Vlády ČR, například v uzavření mateřských škol, prvních dvou tříd základní škol a dětských hřišť. Občany město Jičín žádá o maximální omezení shlukování a o pohyb na veřejných prostranstv    ích jen v nezbytných případech. V oblastní nemocnici byla obležnost na počátku března naplněna ke sto procentům, a byť se dle vyjádření zástupců nemocnice ještě povedlo mírně navýšit kapacitu přistýlkami, situaci nelze označit jinak než jako vážnou.

Pracovní skupina se zaměří na zřízení Portálu občana města Jičína

Krizový štáb se také zabýval další distribucí ochranných pomůcek a testů do škol v rámci obce s rozšířenou působností Jičín. Důležitým tématem bylo také povinné testování ve firmách a v zaměstnání. Koncem prvního březnového týdne zatím nebylo dáno žádným opatřením, zda se povinnost bude vztahovat i na obecní úřady, přesto město Jičín předběžně jednalo o nákupu dostatku testovacích sad a o organizaci pravidelného testování.

Co se týká očkování, situace se stále vyvíjí a nelze sdělit pevné stanovisko. Bylo zvažováno očkovací centrum. Krajský úřad KHK se k vybudování očkovacího centra, které prvně bylo zvažováno na zimním stadionu a později v tělocvičně obchodní akademie, nyní staví spíše odmítavě. V současné době situace směřuje k tomu, že očkování bude v Jičíně probíhat v Oblastní nemocnici Jičín a u praktických lékařů.

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)