Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

Cizinci vyskákali na benzince z kamionu

Cizinci vyskákali na benzince z kamionu

15.6. krátce před půl jedenáctou dopoledne přijali policisté na lince 158 oznámení o několika osobách, které na čerpací stanici v Černožicích vyskákali z kamionu a jdou směrem ke stavbě dálnice D11.

Zadržení cizinci
19. června 2021 - 08:00

Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, včetně cizinecké policie a psovoda se služebním psem. Po půlhodinovém pátrání se policistům podařilo cca 2 km od benzinky v katastru obce Holohlavy u potůčku Jordán najít tři v houští schované osoby cizí státní příslušnosti. Další tři byly o další dva kilometry dále nalezeni v obilí. Ani jeden z nich nepředložil žádný doklad totožnosti ani doklad o legálnosti pobytu, proto byli zajištěni a převezeni na služebnu cizinecké policie.

Policisté prověřením v databázi zjistili, že se jedná o 3 nezletilé děti, 2 mladistvé a jednoho dospělého cizince pocházejících z jednoho asijského státu, kteří mají kromě nezletilých zažádáno o azyl v Rumunsku. Všichni byli podrobeni testu na Covid s negativním výsledkem.

Všech pět dětí bylo předáno pracovníkům orgánu sociálně - právní ochrany dětí. Dospělý muž má povinnost opustit území České republiky. Po nutných úkonech bude umístěn do záchytného zařízení pro cizince a následně vrácen do Rumunska.

V horkých a slunečních dnech se vozidlo stává život ohrožující pastí

Po řidiči kamionu, z kterého cizinci vyskákali, ve spolupráci s polskými kolegy policisté pátrají.

Tvrz Dobrš patřila rodu Koců do roku 1608

Kralovehradeckenovinky.cz informovala por. Iva Kormošová, mluvčí Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:pčr)