Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Do expozic Muzea východních Čech chce město investovat miliony

Do  expozic Muzea východních Čech chce město investovat miliony

Návštěvníky Muzea východních Čech by mohla v druhém a třetím patře přivítat nová expozice. Město na jejího zhotovitele plánuje v několika následujících dnech vypsat nové výběrové řízení.

Muzeum východních Čech
21. června 2020 - 08:00

Vysoutěžený dodavatel zajistí stálé expozice včetně osvětlení, AV a IT techniky. Předpokládaná hodnota zakázky, jejíž realizace by měla být provedena zhruba během půl roku, se odhaduje na zhruba 15 milionů korun.

„V druhé polovině loňského roku jsme již měli vypsané výběrové řízení na zhotovitele stálé expozice, ale město obdrželo pouze jednu cenovou nabídku, která výrazně převyšovala naše předpoklady. Na radě města jsme proto rozhodli o novém vypsání zakázky s tím, že se ještě pozmění zadávací dokumentace, která nyní nově obsahuje maximální výši nabídkové ceny,“ říká náměstkyně primátora pro oblast majetku Věra Pourová. Před vypsáním výběrového řízení absolvovalo město také předběžné tržní konzultace, na základě kterých proběhla revize projektové dokumentace.

Výběrové řízení na zhotovitele stálé expozice bude vypsáno během několika následujících dnů. Uzavření smlouvy o dílo se předpokládá v průběhu září. „Předmětem realizace a dodávky stálých expozice ve druhém a třetím patře Muzea východních Čech v Hradci Králové je zpracování dílenské dokumentace, výroba, dodávka, montáž a kompletace expozičního systému, a to včetně osvětlení, AV a IT techniky. Práce musí být dokončeny přibližně půl roku od předání místa plnění,“ doplňuje Pourová.Podle odhadů by měla zakázka vyjít na přibližně 15 milionů korun, město ale plánuje využít dotaci. „Z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu jsme již získali dotaci ve výši necelých 75 milionů korun, kterou jsme z části použili na dofinancování rekonstrukce budovy muzea. Zbývajících necelých 14 milionů bychom rádi využili právě na realizaci dvou stálých městských expozic,“ říká náměstkyně pro oblast dotací Monika Štayrová.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)