Svátek má: Servác

Regiony

Velikost textu:

Do hradeckých škol se vrací část dětí

Do hradeckých škol se vrací část dětí

Do hradeckých základních a mateřských škol se na základě rozvolňování vládních opatření vrátila část dětí.

Ilustrační foto
13. dubna 2021 - 08:00

Nově mohou prezenční výuku navštěvovat předškolní děti a žáci na prvním stupni. Stejně tak mohou do škol chodit na prezenční výuku děti rodičů pracujících ve složkách integrovaného záchranného systému nebo pedagogů zajišťujících výuku. Již před návratem byli žáci rozděleni do dvou skupin, které se ve školách střídají. Děti pak budou ve školách ještě dvakrát týdně testovány na onemocnění covid-19.

„Rozhodně vítáme, že se mohou děti vracet do škol. Doufáme, že díky opatrnosti, se kterou ředitelé a pedagogové hradeckých škol přistupují k přítomnosti žáků na půdě školy, nebude docházet k šíření onemocnění covid-19. Držet situaci pod kontrolou pomůže také testování žáků na koronavirus, které bude probíhat v areálech škol dvakrát týdně,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Testovat se nemusí děti, které prodělaly nemoc covid-19 a od pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní. Tuto skutečnost je třeba dokládat potvrzením od lékaře či hygienické stranice. Podrobnější informace naleznou rodiče na stránkách jednotlivých škol.

V minulém týdnu byly děti navštěvující první stupeň základní školy rozděleny do skupin, které se postupně budou ve školách střídat. Žáci musí mít po celou dobu přítomnosti v budově školy nasazenou ochranu dýchacích cest. Dětem na prezenční výuce může být také poskytnuta možnost využití družiny, její provoz má nastavený každý škola zvlášť. Všechny školy jsou také povinné zajistit žákům na prezenční výuce stravování. Žáci, kteří nebudou daný týden přítomni ve školách, se budou vzdělávat online formou z domova.Město Hradec Králové je zřizovatelem 17 základních a 33 mateřských škol. Otevřené jsou pro všechny děti prvního stupně, předškolní děti a děti vybraných pracovníků například integrovaného záchranného systémů, pedagogického sboru aj.

Zámek Kozel měl demonstrovat návrat k přírodě

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)