Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Dopravu do nemocnice již řídí semafory

Dopravu do nemocnice již řídí semafory

Ve čtvrtek 4. března začaly řídit dopravu ve Zborovské ulice na křižovatce do fakultní nemocnice nové dočasné semafory, které zde mají zlepšit dopravní situaci.

Semafory u fakultní nemocnice
5. března 2021 - 08:00

Semafory by zde měly zůstat během fungování očkovacího centra v nemocnici až do zahájení plánované rekonstrukce křižovatky Mileta.

„Je dobře, že se nám ve spolupráci s fakultní nemocnicí podařilo přesvědčit Dopravní inspektorát Policie ČR a další zúčastněné strany o možnosti umístit na křižovatku provizorní semafory. Jejich instalaci jsme zajistili v podstatě v řádu několika týdnů včetně projednání a zajištění potřebných financí v radě i zastupitelstvu města. Spuštěním semaforů dojde ke zlepšení dopravní situace, která je zde nyní intenzivnější, protože tudy projíždějí auta do nemocnice i nedalekého odběrového centra na covid-19. Po zřízení očkovacího centra ve fakultní nemocnici předpokládáme, že doprava v těchto místech ještě zhoustne,“ vysvětluje primátor města Alexandr Hrabálek.

Město nakonec upustilo od původního záměru instalovat semafory natrvalo, ty dočasné by měly na zůstat na místě do zahájení plánovaných rekonstrukcí křižovatky Mileta. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o dočasnou světelnou signalizaci, je jejich montáž, instalace a následný servis hrazen společnosti ELTODO formou pronájmu ve výši zhruba 1,2 milionu korun s DPH za jeden rok.


Semafory na tomto místě nejsou pro řidiče novinkou, v roce 2018 tady provizorně řídily provoz jako součást objízdných tras po dobu rekonstrukce okružní křižovatky na Brněnské třídě. Znovu se sem vrátily nejen kvůli hustějšímu provozu, ale také s ohledem na požadavky veřejnosti i komise místní samosprávy.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:mmhk)