Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Energetici z východních Čech pomáhali neziskovkám

Energetici z východních Čech pomáhali neziskovkám

I v této nelehké době energetici z východních Čech pomáhali dobrovolnou prací  neziskovkám.

Energetici v ZOO
22. září 2020 - 08:00

V Královéhradeckém a Pardubickém kraji se během dvou dní zapojilo do letošní první etapy dobrovolnictví s názvem Čas pro dobrou věc 34 dobrovolníků z řad zaměstnanců společností Skupiny ČEZ. Číslo je kvůli opatření spojeným s epidemií koronaviru mnohem menší než v minulých letech. Dobrovolníci i organizace dbají především na prevenci a bezpečnost, a proto většina prací, při kterých dobrovolníci pomáhají, probíhá venku.

V letošním roce tak dobrovolníci pomohli zorganizovat a realizovat výlet vozíčkářů z Domova sv. Josefa v Žirči. Klienti domova se s pomocí dobrovolníků podívali do Harrachova. Výletníkům s roztroušenou sklerózou pomáhali při manipulaci s vozíčkem, nabídli asistenci při nákupu občerstvení a po celou dobu jim dělali společnost.

Další dobrovolníci uklízeli dětské krizové centrum Nomia, provedli kompletní úklid, dezinfikovali hračky či vyčistili radiátory. „Osud dětí v nelehkých životních situacích nám není lhostejný. Proto se snažíme pomoci alespoň touto cestou, aby děti měly možnost vyhledat pomoc v pěkném a čistém zařízení,“ říká Petra Rufferová, jedna z dobrovolnic. Organizace zajišťuje poradnu pro oběti násilí, dětské krizové centrum a další terapeutické služby.

Práce na zahradě, údržbové práce, vyvážení vybouraného materiálu ze suterénu , stříhání živého plotu či prořez suchých větví a úklidové práce prováděli energetici ve vile Čerych v České Skalici. Vila Čerych je významná historická památka, dnes vzdělávací středisko, a také místo natáčení filmu Václava Havla Odcházení.

Další uklízeli klestí a suché větve v přírodní památce Sklenářovické údolí. V této vzácné botanické lokalitě u  Mladých Buků pomáhali zachovat tento biotop v oblasti Krkonošského národního parku.

Údržbové a zahradnické práce a další pomoc dle aktuální situace realizovali naši zaměstnanci v Zooparku ve Stěžerách - obecně prospěšné společnosti, která je založená k chovu exotických zvířat a přispívá k podpoře a k zachování živočišných druhů. Chovem zvířat se zabývá více jak 25 let.Firemní dobrovolnictví podporuje Skupina ČEZ organizačně, finančně i logisticky. V letech 2008 - 2019 se projektu Čas pro dobrou věc formou skupinové či individuální pomoci účastnilo 6 781 dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ.

Zaměstnanci se ve své pomoci soustředí především na oblast sociální (např. péče o zdravotně postižené, sociálně znevýhodněné, seniory aj.), oblast životního prostředí a obnovy tradic a kulturního dědictví.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a mluvčí Sk. ČEZ Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)