Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

Fakulta vojenského zdravotnictví bude mít novou budovu

Fakulta vojenského zdravotnictví bude mít novou budovu

Poklepání základního kamene budovy vědeckovýzkumných laboratoří a vivária Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové.

Ilustrační foto
22. března 2023 - 08:00

V pátek 17. března pořádala Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v objektu fakulty slavnostní akt Poklepání základního kamene budovy radio-izotopické laboratoře a vivária.  

Novostavba šestipodlažního objektu vědeckovýzkumných laboratoří byla zahájena na podzim roku 2022 a je koncipovaná jako přístavba stávajícího objektu fakulty. V objektu bude umístěn blok chovných místností malých a velkých zvířat, operační sál a karanténní prostory. V radio-izotopické laboratoři budou probíhat práce s vysoce rizikovými mikroorganizmy a toxiny. Budova vivária bude moderní vzdělávací institucí nejen pro studenty Univerzity obrany, ale i pro studenty a pedagogy z ostatních vysokých škol. Umožní unikátní experimenty na savčích experimentálních modelech, včetně výukových aktivit v rámci vojenské válečné chirurgie a nácvik nových experimentálních přístupů pro vojenské chirurgy. Zároveň bude unikátním zařízením pro studium ochrany proti chemickým, biologickým, radioaktivním a jaderným zbraním.   Předpokládané náklady stavby jsou 300 miliónů korun a dalších 100 miliónů budou investice do vybavení. Ukončení stavebních prací  je plánováno na červenec 2024 a zahájení provozu na jaro roku 2025. Akce se zúčastnili zástupci Ministerstva obrany v čele s brigádním generálem Zoltánem Bubeníkem, vedení Univerzity obrany v čele s rektorkou brigádní generálkou Zuzanou Kročovou, představitelé statutárního města Hradec Králové v čele s primátorkou Pavlínou Springerovou, děkani spolupracujících královéhradeckých fakult Univerzity Karlovy a další hosté.   

Kralovehradeckenovinky informoval Vladimír Šidla, tiskový mluvčí Univerzity obrany.

(jv,kralovehradeckenovinky foto:arch.uo)Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
27%
Ne
transparent.gif transparent.gif
63%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
10%