Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice Hradec Králové vyplatila mimořádné odměny

Fakultní nemocnice Hradec Králové vyplatila mimořádné odměny

Fakultní nemocnice Hradec Králové v mimořádném výplatním termínu koncem května vyplatila odměny zaměstnancům, kteří přímo pečovali o COVID-19 pozitivní a potenciálně pozitivní pacienty a dalším, kteří tuto péči pomáhali zajišťovat.

Ilustrační foto
6. června 2020 - 08:00
 
Fakultní nemocnice Hradec Králové vyplatila mimořádné odměny zaměstnancům podílejícím se na péči o COVID-19 pozitivní pacienty.

Výše odměny za polovinu března a duben byla stanovena sazbou za hodinu práce v souladu s pokyny Ministerstva zdravotnictví ČR a byla odstupňována dle zátěže. Dosud nemocnice na tyto odměny uvolnila 15 milionů korun.

„Samozřejmě počítáme s pokračovaním vyplácení těchto odměn i v dalším období podle vývoje epidemiologické situace,“ řekl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc, dr. h. c.


Fakultní nemocnice Hradec Králové navíc v květnu výrazně posílila fond odměn jednotlivých pracovišť na dorovnání platů zaměstnancům, kterým vlivem omezení provozu a tím i snížení počtu odpravovaných hodin a přesčasů výrazně klesl příjem.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.fnhk)