Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice Hradec Králové zřídila tři nové kliniky

Fakultní nemocnice Hradec Králové zřídila tři nové kliniky

Fakultní nemocnice Hradec Králové zřídila od začátku letošního roku tři nové kliniky. Fakultní nemocnice Hradec Králové má nyní téměř tři desítky klinik.

Fakultní nemocnice Hradec Králové
9. ledna 2022 - 08:00

Transformací dosavadního Oddělení dětské chirurgie a traumatologie vznikla Klinika dětské chirurgie a traumatologie FN HK, z oddělení urgentní medicíny vznikla Klinika urgentní medicíny FN HK a třetí novou klinikou se stala Nefrologická klinika FN HK, která vznikla převodem části lůžkového fondu z III. interní gerontometabolické kliniky FN HK a začleněním dosavadního Hemodialyzačního střediska.

„Trojice klinik byla zřízena po dohodě s děkanem, vedením i Akademickým senátem Lékařské fakulty UK v Hradci Králové a jsou společným pracovištěm fakulty a nemocnice. Věřím, že zřízení klinik pomůže dalšímu rozvoji těchto oborů medicíny,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Ředitel FN HK a děkan Lékařské fakulty UK v Hradci Králové pověřili do doby vypsání výběrového řízení vedením Kliniky dětské chirurgie a traumatologie FN HK MUDr. Radka Štichhauera, Ph.D., Kliniky urgentní medicíny FN HK MUDr. Jaromíra Kočího, Ph.D., FACS. a Nefrologické kliniky FN HK prof. MUDr. Sylvii Dusilovou Sulkovou, DrSc.

Fakultní nemocnice potvrdila první záchyt varianty B.1.640

Fakultní nemocnice Hradec Králové, která patří k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale v celé ČR, má nyní téměř tři desítky klinik. V nemocnici pracuje více než pět tisíc zaměstnanců.
Kralovehradeckenoviny.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenoviny.cz foto:arch.fnhk)