Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice umožní vyšetřování samoplátců na COVID-19

Fakultní nemocnice umožní vyšetřování samoplátců na COVID-19

Fakultní nemocnice Hradec Králové v rámci svého odběrového centra od úterý 5. května umožní vyšetřování samoplátců na COVID-19.

Ilustrační foto
6. května 2020 - 08:00

Vyšetření, které bude stát 2900 korun, bude prováděno v rámci limitované kapacity a bude umožněno pouze z oprávněných důvodů, mezi které patří cestování do zahraničí, včetně výkonu příhraniční práce či příjem pacienta k samoplátecké hospitalizaci. Odběrové centrum bude i nadále přednostně zajišťovat odběry pacientů s doporučením od lékařů.

Před odběrem je nutné se objednat na konkrétní čas telefonicky na číslech 495 836 004 nebo 702 284 857. Telefony jsou v provozu v pracovní dny v čase od 8:30 do 13:30 a o víkendech a svátcích od 9:00 do 12:00 hodin. V ostatních časech mohou zájemci využít e-mail zc.khnf@abzuls.eckefni

V Polici nad Metují řádí velký požár. Škody jsou v desítkách milionů korun

Úhrada vyšetření je nutná před vlastním odběrem platební kartou na recepci budovy Emergency v areálu FN HK, kde zájemci získají potvrzení o platbě, které bude vyžadováno před samotným odběrem. Odběry se uskuteční v odběrovém stanu umístěném vpravo před vjezdem do areálu FN HK. Stan je v provozu v pracovních dnech od 8:30 do 13:30 hodin, o víkendech a svátcích od 9:00 do 12:00 hodin. Potvrzení o výsledku testu bude předáno následující den v odběrovém stanu, v tištěné formě v českém a anglickém jazyce.Odběrové centrum před Fakultní nemocnicí Hradec Králové je v provozu od 18. března, do té doby zajišťoval odběry vzorků u pacientů doma odběrový tým, který zůstal souběžně v provozu. Například v neděli 3. května bylo odebráno 75 odběrů vzorků.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:nem)