Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Fakultní nemocnice zaregistrovala mírný pokles pacientů

Fakultní nemocnice zaregistrovala mírný pokles pacientů

Fakultní nemocnice Hradec Králové  evidovala v uplynulém týdnu mírný pokles pacientů hospitalizovaných s COVID-19.

Fakultní nemocnice Hradec Králové
22. března 2021 - 08:00

Zatímco na konci předešlého týdne se počet hospitalizovaných pohyboval přes 200, k 19. březnu jich bylo hospitalizováno přibližně 170. Důvodem je pokles počtu pacientů s COVID-19 na standardních lůžkách, počet pacientů ve vážném stavu, jejichž stav vyžaduje umístění na jednotkách intenzivní péče, se i nadále pohybuje kolem šesti desítek.

„Počet pacientů s COVID-19 začal stoupat po loňských vánočních svátcích a po celý leden, únor a polovinu března se pohyboval mezi 200 až 230 hospitalizovanými pacienty s COVID-19, v některých okamžicích byla kapacita nemocnice vyčerpána a museli jsme zajistit převoz pacientů do jiných krajů. Doufáme, že trend poklesu počtu pacientů s COVID-19 vydrží i v dalších týdnech a promítne se také do počtu pacientů vyžadujících intenzivní péči,“ uvedl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.

Obrázky rozkvetlých tulipánů zdobí Fakultní nemocnici Hradec Králové

Nemocnice nadále apeluje na veřejnost, aby dodržovala veškerá nařízení, která pomáhají snížit riziko přenosu onemocnění COVID-19. Z důvodu snížení rizika nákazy jsou i nadále zakázány návštěvy pacientů FN HK. Postupné obnovování neakutních zákroků nemocnice bude moci spustit až výrazně klesne dosud vysoká zátěž jednotek intenzivní péče pacienty s COVID-19 a pozitivní stanovisko vydá MZ ČR.

Kromě péče o pacienty s akutními zdravotními problémy a pacienty s COVID-19 Fakultní nemocnice Hradec Králové zajišťuje provoz Očkovacího centra, které postupně v souvislosti s množství dodaných vakcín navyšuje svou kapacitu, například o druhém březnovém víkendu bylo aplikováno téměř 1.500 dávek vakcíny.

„S ohledem na avizované navýšení dodávek vakcín připravujeme další rozšíření kapacit očkování, abychom byli připraveni očkovat zhruba 30.000  dávek každý měsíc,“ uvedl ředitel profesor Palička.

V provozu je také Odběrové centrum FN HK umístěné v zadní části areálu nemocnice, které provádí i nadále PCR testy pro indikované pacienty a také antigenní testy pro veřejnost.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Bc. Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

(jv,ralovehradeckenovinky.cz foto:arch.fnhk)