Svátek má: Servác

Regiony

Velikost textu:

Festival Jinčí čin se letos uskuteční 4. až 7.srpna

Festival Jinčí čin se letos uskuteční 4. až 7.srpna

Festival Jinčí čin se letos uskuteční v budovách starého nákladového nádraží. Rada města Jičína schválila krátkodobý pronájem objektů na bývalém nákladovém nádraží v Jičíně.

Z festivalu v roce 2020
19. dubna 2021 - 08:00

V období od 26. července do 8 srpna tohoto roku bude nájemníkem zapsaný spolek ProVize Jičín. Budovy a prostory využije pro letošní ročník festivalu Jinčí čin. Jde o festival, který se každoročně snaží oživovat netradičním způsobem různá zákoutí Jičína. Vzpomeňme, že v minulosti se program festivalu uskutečnil v tzv. Bunkru nebo napříkald na Sídlišti Husova.

Pronájem bude za symbolickou částku 100 Kč za den. Vedle toho je stanovena kauce 5000 Kč, která bude představitelům spolku vrácena po uplynutí nájmu. Objekty na nákladovém nádraží nemají zavedenu elektřinu a vodovod, chybí tedy i zázemí v podobě WC. Organizátoři s tím však počítají. Během festivalu zajistí mobilní WC i bezpečnost návštěvníků. Organizátoři rovněž požádali o pronájem prostranství před budovou současného vlakového nádraží, aby zde zřídili dočasné stanové městečko. Prostranství však není v majetku města, nýbrž patří Českým drahám. Město tedy pořadatelům doporučilo obrátit se na ně. RM také zamítla možnost, aby stanové městečko vzniklo přímo na nákladovém nádraží – hlavní překážkou je blízkost obchodní zóny. Pronájem je schválen s tou podmínkou, že konání festivalu bude možné z hlediska epidemické situace.

Vlastní festival je plánován na 4. až 7. srpna Půjde již o 6. ročník festivalu Jinčí čin. Organizátoři v dopise uvádí, že se bude věnovat tématu „štěstí“. Součástmi programu budou diskuse s odborníky z oboru psychologie, filozofie a dalších disciplín, dále autorská čtení, koncerty nebo filmové projekce.


Program bude koncipován tak, aby si své našly všechny věkové skupiny. Na nákladovém nádraží se bude konat celý festival – ve všedních dnech odpoledne, v sobotu pak po celý den.

Kostel sv.Vavřince stojí u rodového sídla Vítkovců

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:Jinčí čin )