Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

Festivalovou část letiště chce nájemce změnit na multifunkční areál

Festivalovou část letiště chce nájemce změnit na multifunkční areál

Festivalovou část letiště v Hradci Králové chce nájemce změnit na areál se zábavou po celý rok.

festival Rock for People
11. června 2021 - 08:00

Část areálu hradeckého letiště, kde se koná tradiční Rock for People a řada jiných menších či větších kulturních akcí, by se v budoucnu mohla změnit na celoroční zábavní zónu pro všechny generace. Společnost Ameba Production, která má na letišti městské objekty v pronájmu, představila své plány, jak by mohl areál fungovat. Vedle zázemí pro již zavedené kulturní akce by zde měla vzniknout i sportoviště, family park a další atrakce pro veřejnost či soukromé firmy.

„Záměr vybudovat v části areálu letiště multifunkční areál, který nabídne kulturní, sportovní a společenské vyžití, rozhodně vítáme. Společnost Ameba Production pana Thomese je dlouhodobým seriózním nájemcem a partnerem města v kulturní oblasti. Spolupráce s ním vždy byla korektní, výborná a bez komplikací. Jedná se navíc o projekt, který má mezinárodní přesah, což by mohlo znamenat vzestup cestovního ruchu i ekonomiky ve městě. Areál by také mohl nabídnout spoustu nových pracovních možností pro hradecké občany. Celý záměr a vizi pan Thomes již představil i zástupcům přilehlých komisí místních samospráv a okolních obcí, kteří neměli k plánům rozvoje této části letiště připomínky a ocenili jeho velmi korektní přístup,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Celý projekt je také v souladu s územním plánem města.

„Smyslem tohoto projektu je sjednotit několik odvětví na jedno místo a nabídnout prakticky různorodé využití areálu pro jakoukoliv věkovou skupinu. I nadále bychom zde chtěli zachovat pořádání festivalu Rock for People, ale zároveň chceme dát příležitost dalším podobným vícedenním akcím. Kromě tradičního pořádání kulturních, sportovních a firemních akcí chceme image areálu založit na ekologicky šetrném přístupu s maximálním využití obnovitelných zdrojů, které by pokryly když ne celou, tak alespoň významnou část spotřeby energie v průběhu většiny roku,“ uvedl Michal Thomes ze společnosti Ameba Production.Město s nájemcem zatím již zahájilo jednání. „Řešíme pozemky a nemovitosti, které máme jako město na letišti a které by bylo možné se záměrem pana Thomese propojit. Pravděpodobně bude třeba do některých objektů investovat, a to nejen do údržby, ale zejména do rozvoje. Řešit bude nutné například napojení na inženýrské sítě  a podobně,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast majetku města Pavel Marek.

Klášter v Oseku založil rod Hrabišiců

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)