Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Fiktivní vyvolená vylákala statisíce

Fiktivní vyvolená vylákala statisíce

Nejen ženy posílají neznámým nápadníkům peníze. Vyšetřovatel z oddělení obecné kriminality územního odboru Hradec Králové v těchto dnech obvinil z trestného činu podvod 35letého muže z Plzeňska, protože sebe obohatil tím, že jiného uvedl v omyl.

Ilustrační foto
8. května 2020 - 08:00

Oznámení o podezření z podvodu podal v loni v červenci 33letý muž z Hradecka, který uvedl, že se na sociálních sítích seznámil s ženou, která nabízela erotickou webku. Ze začátku ženě posílal peníze na účet za nahé fotky či za striptýz. Poté, co spolu navázali kontakt s příslibem společného soužití a naplánování společné budoucnosti, po něm žena na základě smyšlených záminek žádala půjčky. Jednou potřebovala peníze na pohřeb své matky, na nájem, na zaplacení dluhu, na jídlo a léky pro dítě apod. Muž s vidinou společného života ji během 7 měsíců zaslal téměř 350 tisíc korun. Několikrát se měli i osobně setkat, ale vždy se to z nějakého důvodu z její strany nepodařilo. Když muži došla trpělivost, obrátil se na policisty. Ti prověřením zjistili, že na sociálním účtu pod ženskou identitou vystupoval muž, kterému patřil i účet v bance, kam byly zaslány všechny peníze.Z následného vyšetřování vyplynulo, že muž, kterému hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let, všechny peníze použil po svoji potřebu. Erotické fotky a videa sdílel z obrazovky a ženu na nich vůbec neznal.

Tento případ je jedním z mála, který bylo možné objasnit. Pokud ale někdo pošle peníze na zahraniční účet, tak jako oznámený případ z minulého týdne, podrobnosti zde, je zjištění pachatele minimální a navrácení částky opravdu zázrakem.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, komisař Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)