Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Hasiči v Lochenicích mají novou dýchací techniku

Hasiči v Lochenicích mají novou dýchací techniku

Původní dýchací přístroje již dosluhují. Lochenická jednotka Sboru dobrovolných hasičů na Královéhradecku tak požádala o finanční příspěvek Nadaci ČEZ. Ta sbor podpořila částkou 100 tisíc korun. Z finančního příspěvku si hasiči pořídili tři dýchací přístroje.

Hasiči v Lochenicích mají novou dýchací techniku
4. května 2021 - 08:00

Sbor dobrovolných hasičů Lochenice má dlouholetou tradici, zasahuje při mimořádných událostech, kdy jsou ohroženy životy a zdraví lidí, zvířat, majetek, nebo životní prostředí. Jednou z mnoha činností sboru jsou také zásahy u dopravních nehod. V zájmu zvýšení bezpečnosti nejen zachraňovaných osob při vyprošťování, ale i samotných zachránců, potřebovala jednotka doplnit dýchací přístroje.

Nové přístroje nahradí staré již nefunkční kusy z roku 1990. Budou navíc kompatibilní s přístroji profesionálních kolegů, což je při mimořádných událostech většího rozsahu, jako byl například požár lakovny na konci předminulého roku, nezbytné.

„Naše jednotka do současné doby používala repasované dýchací přístroje MSA. Byla to již druhá generace dýchací techniky u naší jednotky po rovnotlakých přístrojích Meva Saturn, které jsme získali od HZS Královéhradeckého kraje v 90. letech. Vzhledem k ukončení servisu a životnosti přístrojů MSA bylo nutné zakoupit přístroje nové. Volba padla na Pluto Fireman od výrobce Meva, které jsou využívány jak profesionálními, tak dobrovolnými jednotkami v Královéhradeckém kraji. Pořízení nových přístrojů by bylo pro naši obec nemalou finanční zátěží, a tak nám s nákupem tří dýchacích přístrojů pomohla Nadace ČEZ,“ říká Josef Vaňouček, velitel SDH Lochenice.

„Společně jsme zakoupili šest dýchacích přístrojů, u kterých lze předpokládat mnohaletou životnost. Nová Pluta jsme umístili do zásahových automobilů a členové jednotky se s nimi prakticky seznámili tak, aby je mohli kdykoliv použít, bude-li to potřeba. Chtěli bychom poděkovat Nadaci ČEZ a obci Lochenice za pořízení vybavení, na němž mnohdy závisí životy a zdraví nejen zasahujících hasičů,“ upřesňuje Josef Vaňouček.

Pozor na podvodníky vydávající se za pracovníky ČEZu

Projekt, který podpořila Nadace ČEZ částkou 100 tisíc korun, pomůže zajistit hasičům větší bezpečnost ve chvílích, kdy jsou operačním střediskem HZS jednotky povolány k mimořádným událostem.

Sbor dobrovolných hasičů v Lochenicích funguje již skoro 150 let a za celou dobu své existence se aktivně podílí na likvidaci následků  mimořádných událostech ve svém okolí, funguje i  na úseku prevence a aktivně vychovává hasičskou mládež.

Kostel sv.Jeronýma zaujme výzdobou v beuronském stylu

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, regionální manažer komunikace a mluvčí Sk. ČEZ.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:čez)