Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové je na druhou vlnu pandemie připravený

Hradec Králové je na druhou vlnu pandemie připravený

Od pondělí platí v České republice opět nouzový stav, proto se sešel krizový štáb ORP Hradec Králové, kde došlo ke zhodnocení současné situace a představení možných scénářů v návaznosti na vývoj nemoci COVID-19.

Primátor Alexandr Hrabálek
8. října 2020 - 08:00

Již během prázdnin primátor města vyzval městské společnosti, aby se připravily na případnou druhou vlnu epidemie, ty tak mají nyní dostatek ochranných prostředků. V případě potřeby je i město připraveno distribuovat ochranné pomůcky a prostředky městským organizacím. Do hradeckých škol budou pedagogům také v nejbližší době dodány respirátory. V souvislosti s pandemií došlo k uzavření mateřské školy Albertova, ostatní hradecké školy zůstávají v provozu.

„Na dnešním zasedání krizového štábu jsme hovořili zejména o způsobu realizace vyhlášených krizových opatřeních. Jednali jsme také o stavu zásob ochranných prostředků a je dobře, že po schůzce s představiteli městských organizací v polovině prázdnin jsme se začali připravovat na případnou druhou vlnu koronaviru a včas se předzásobili,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.Městské organizace jsou v tuto chvíli připravené a mají dostatek ochranných pomůcek. „Desinfekční prostředky jsme ve velkém neobjednávali z důvodu expirační lhůty. Vedoucí odboru krizového řízení a další určení pracovníci pravidelně sledují situaci na trhu a dostupnost ochranných prostředků a v tuto chvíli skutečně není problém město i případně jeho zřizované organizace vybavit,“ doplňuje primátor.

Kromě běžných ochranných prostředků bude město také do hradeckých škol distribuovat respirátory. „Ve spolupráci s krajem řešíme jejich příjem a uskladnění. V tuto chvíli zatím nevíme, o jaké počty se jedná, ale rádi bychom jejich distribuci zajistili v co nejbližší době,“ dodává primátor.

Současná situace ovlivnila návrh rozpočtu Hradce Králové na rok 2021

V souvislosti s koronavirem je také od pondělí uzavřena jedna mateřská škola v Hradci Králové. „Uzavřena je mateřská škola Albertova, a to z důvodu výskytu onemocnění covid-19 u nepedagogického personálu. I přes tento stav je zatím školství v Hradci Králové poměrně odolné, fungují nám všechny městem zřizované základní školy a až na zmíněnou výjimku fungují i všechny mateřské školy,“ říká náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)