Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Hradec Králové zařizuje vybavení pro odborné učebny v ZŠ Úprkova

Hradec Králové zařizuje vybavení pro odborné učebny v ZŠ Úprkova

Rada města Hradce Králové schválila zadávací podmínky na dodávku pomůcek pro odborné učebny v Základní škole Úprkova.

Ilustrační foto
30. ledna 2023 - 08:00

Dodávky budou navazovat na stavební úpravy odborných učeben, které město zahájilo už v loňském roce. Díky této rekonstrukci se výrazně rozšiřují výukové prostory učeben fyziky, přírodopisu, chemie a informatiky, a žáci tak získají moderní a příjemné prostředí pro kvalitní vzdělávání.

V Základní škole Úprkova od loňského roku stavbaři rekonstruují stávající učebny a škola získává i novou nástavbu celého patra s odbornými učebnami, které je potřeba vybavit. „Chceme, aby v našich městských školách měly děti nejen příjemné a moderní prostředí, ale také ve výuce využívaly didaktické pomůcky odpovídající současnosti. Projekt podpoří výuku polytechnického a přírodovědného vzdělávání pro žáky především druhého stupně. Kvalitně vybavené učebny přispějí k rozmanitosti činností při hodinách a pomůžou i žákům se speciálními vzdělávacími potřebami,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Na seznamu pomůcek, které město v rámci vypisovaného výběrového řízení zajistí, jsou například mikroskopy, anatomické a jiné modely, pokusná sada obnovitelné energie, model čtyřdobého spalovacího motoru, sada pro fotosyntézu, meteostanice, ale i ochranné pomůcky a desítky dalších položek. Vysoutěženo by mělo být v průběhu dvou měsíců, instalace vybavení je plánovaná na konec prázdnin po dokončení rekonstrukce. Předpokládaná hodnota poptávaného vybavení je 900 tisíc korun bez DPH, přičemž 90 % město získá z dotačních titulů.Stavební práce v ZŠ Úprkova by měly být dokončené v průběhu letních prázdnin, stávající školní rok proto musejí žáci druhého stupně absolvovat v budově bývalé školy v Lipkách. V rámci rekonstrukce získá škola například i zelenou střechu o ploše 400 metrů čtverečních, environmentální exteriérovou učebnu na střeše nástavby a nový výtah umožní bezbariérový přístup do všech podlaží pavilonu.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
71%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%