Svátek má: Aneta

Regiony

Velikost textu:

Hradec naváže spolupráci s fotbalovou asociací

Hradec naváže spolupráci s fotbalovou asociací

Město Hradec Králové se chystá v následujících dnech uzavřít memorandum o spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky.

Stavba stadionu
20. ledna 2022 - 08:00

Předmětem memoranda je mimo jiné zařazení nového multifunkčního fotbalového stadionu, který po dokončení bude splňovat parametry kategorie UEFA 4, do nabídky stadionů pro domácí utkání českých reprezentačních mužstev. Znění memoranda na svém jednání schválili hradečtí zastupitelé.  

„Spolupráce s Fotbalovou asociací České republiky si nesmírně vážíme, jelikož mít vedle sebe takového partnera je vždy přínosné. Věříme, že tuto spolupráci budou kvitovat také fotbaloví fanoušci. V memorandu je deklarováno zařazení nového hradeckého multifunkčního fotbalového stadionu po jeho dokončení do nabídky národních stadionů v kategorii UEFA 4, díky čemuž budeme moci v Hradci Králové vidět reprezentační utkání za účasti známých sportovních hvězd,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.Stadion bude moci být využitý například pro přátelská utkání reprezentačního týmu ČR „A“, přátelská či kvalifikační utkání ČR do 21 let, ČR do 19 let, ČR do 17 let, ČR do 15 let a přátelská či kvalifikační utkání žen ČR „A“, ČR do 19 let a ČR do 17 let. Znění a podpis memoranda na svém zasedání schválili hradečtí zastupitelé.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mmhk)