Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Hradecká MHD jezdí od pondělí v prázdninovém režimu

Hradecká MHD jezdí od pondělí v prázdninovém režimu

S ohledem na zavedená opatření v souvislosti s pandemií koronaviru došlo k výraznému poklesu počtu cestujících linkami městské hromadné dopravy.

Ilustrační foto
20. října 2020 - 08:00

Od pondělí 19. října proto jezdí hradecká MHD v prázdninovém režimu. Ve vozech i nadále platí povinnost dodržování všech opatření, roušky začaly být v tomto týdnu povinné také na zastávkách. Do začátku listopadu jsou zrušeny školní linky a dočasně je pozastaven také provoz nočních spojů.

„Vzhledem k omezeným společenským akcím, uzavřeným školám a restauracím výrazně klesl počet cestujících vozy MHD, z tohoto důvodu jsme se s dopravním podnikem domluvili na dočasné změně jízdního řádu dle prázdninového režimu, který začne platit od pondělí 19. října,“ říká náměstkyně primátora Věra Pourová do jejíž gesce spadají městské organizace. V jízdních řádech se od tohoto týdne budou cestující řídit druhým sloupcem nazvaným „Pracovní den – omezení dopravy MHD“.

Během cestování MHD je třeba dodržovat všechna platná vládní nařízení. Povinné je nošení roušek či jiné ochrany dýchacích cest v sídle Dopravního podniku města Hradce Králové, ve vozech MHD, na zastávkách (na nástupišti, v přístřešku a čekárně MHD) a také v hale terminálu veřejné hromadné dopravy. Pokud je to možné, rovněž je třeba dbát na dodržování rozestupů.


Kromě zavedení prázdninového jízdního řádu došlo také ke zrušení některých spojů. Od středy 14. října 2020 až do začátku listopadu 2020 je pozastaven provoz školních linek č. 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š, 25Š a výpomocných spojů. Od čtvrtka 15. října 2020 až do odvolání je pozastaven provoz nočních linek č. 51, 52, 53 a 54.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)