Svátek má: Naděžda

Regiony

Velikost textu:

Hradecké sociální organizace město podpoří dotacemi

Hradecké sociální organizace město podpoří dotacemi

Město Hradec Králové pravidelně podporuje sociální služby, v dotacích pro rok 2021 v prvním kole už bylo vyplaceno zhruba 40 milionů korun.

Ilustrační foto
12. června 2021 - 08:00

Ve druhém kole dotací se město chystá podpořit osm organizací zajišťujících sociální služby na území Hradce Králové, a to v celkové částce tři miliony korun. Výši příspěvků v tomto týdnu projednala rada města, v červnu ji bude projednávat také hradecké zastupitelstvo.

„Podpořili jsme subjekty, které na území našeho města provozují například pečovatelské služby, služby denního stacionáře nebo odlehčovací službu. Souhlasili jsme s podporou pro osm sociálních organizací. Nejvyšší částku ve výši 662 tisíc korun jsme schválili pro Centrum sociální pomoci a služeb, které zajišťuje pečovatelskou službu,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Výši všech navrhovaných dotací musí ještě v červnu projednat hradečtí zastupitelé. Město už v loňském prosinci schválilo dotace pro sociální služby v prvním kole, vyplaceno doposud bylo kolem 40 milionů korun.

„Stále pokračujeme ve výrazném navyšování financí do sociálních služeb, jelikož se jedná o oblast, ve které náklady výrazně převyšují příjem. Vedle příjmu od klientů jsou tyto služby financované z rozpočtu města, dalšími zdroji jsou pak státní a krajský rozpočet,“ doplňuje primátor.  

Mateřská škola Sluníčko pokračuje v rekonstrukci

V rámci podpory sociální oblasti město také v loňském roce zahájilo výstavbu nové budovy odlehčovací služby v Honkově ulici, která v příštím roce zahájí svůj provoz. Hradec navíc v loňském roce získal titul Obec přátelská seniorům a díky mimořádné dotaci navazující na toto vítězství mohlo město do přírody pořídit nové cvičební prvky pro seniory nebo pro ně realizovat výtvarné a umělecké kroužky.

Zámek Libochovice je barokní perla na břehu řeky Ohře

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)