Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Hradečtí dobrovolní hasiči převzali nová vozidla

Hradečtí dobrovolní hasiči převzali nová vozidla

Dva nové zásahové automobily předalo město Hradec Králové dobrovolným hasičům z Malšovic a Březhradu.

Dva nové zásahové automobily
31. května 2021 - 08:00

Pořízeny byly speciálně upravené dodávky, které umožní rychlejší zásah a přepravu více osob na místo. Za oba automobily zaplatilo město 1,65 milionu korun bez DPH.

„Práce dobrovolných hasičů si nesmírně vážíme a snažíme se je pravidelně podporovat. Nyní jsme jednotkám v Malšovicích a v Březhradě mohli předat nové automobily, které jim poslouží zejména k technických zásahům a k dopravě mužstva na místo zásahu. Vozy jsou vybavené technickými prostředky tak, aby hasiči mohli zasahovat u různých typů událostí, jako je například odstraňování následků povodní, větrných smrští a jiných technických zásahů,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Dva nové hasičské automobily jsou dodávky značky Fiat, v zavazadlovém prostoru jsou vybavené vestavbou pro požární technické prostředky.

Loni město kompletně zrekonstruovalo zázemí dobrovolných hasičů v Plotištích nad Labem na severozápadním okraji Hradce Králové. Vyměněna byla okna, došlo k zateplení místností a vybudováno bylo nové sociální zařízení se sprchou. Ke stávajícímu objektu se navíc přistavěla nová část, kde jsou šatny se sociálním zařízením. Prostory se také rozšířily o zasedací místnost, kterou může začít využívat i komise místní samosprávy. Rozsáhlá rekonstrukce vyšla město na 6,4 milionu korun bez DPH.

Hasiči v Lochenicích mají novou dýchací techniku

Na území města Hradec Králové je celkem jedenáct sdružení Sboru dobrovolných hasičů (SDH). V kategorii jednotky požární ochrany JPO III jsou zařazeny jednotky SDH Svinary, Třebeš, Plácky, Malšova Lhota, Plačice a Březhrad, v kategorii JPO V je zařazena jednotka SDH Malšovice. V dalších místních částech Pouchov, Plotiště nad Labem, Rusek a Piletice jsou zřízeny požární hlídky.

Kostel ve Starém Sedlišti je zasvěcen sv.Prokopovi a Oldřichovi

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Ing. Petr Vinklář za Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:mmhk)