Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Infocentrum na Hučáku přivítalo 150 tisícího návštěvníka

Infocentrum na Hučáku přivítalo 150 tisícího návštěvníka

Zájem o návštěvu Informačního centra obnovitelných zdrojů na Hučáku nezastavilo ani omezení provozu a vše se vrací do normálu. Mohli jsme proto přivítat 150 tisícího návštěvníka, který se radoval z dárků, které pro něho připravili průvodci.

Dětský koutek na infocentru
21. července 2020 - 08:00

Přestože nestál o publicitu, zažil 150 tisící návštěvník, který zavítal do Informačního centra, překvapení a radost z pěkných dárečků, které pro něho připravili průvodci. O Infocentru se dočetl na internetu a zajímaly ho informace k diplomové práci. Oblíbenou atrakci v centru města navštívilo v loňském roce 11 247 návštěvníků, což je o téměř 700 lidí více než v roce 2018, kdy to bylo 10 568.

A novinky pro návštěvníky: Při návštěvě Hučáku si budete moci nově vyzkoušet virtuální realitu. Nachystány jsou hned tři hry, ve kterých si vyzkoušíte složit Kaplanovu turbínu, strojovnu větrné elektrárny nebo správně poskládat energetický domeček. Pokud budete mít skvělý čas, Vaše jméno bude zapsáno na tabuli vítězů.

Nově jsou k dispozici zábavné pracovní listy: prostřednictvím hádanek a křížovek si děti mohou samy vyzkoušet, co si z prohlídky zapamatovaly. Na neposedné předškoláky navíc čekají omalovánky, dětské koutky a  skákací panáci.

Ve druhé polovině prázdnin pak připravila infocentra ČEZ pro rodiny s dětmi zábavnou soutěž. Pokud navštíví alespoň dvě expozice, získají originální nálepky a plyšáky oblíbených energetických postaviček Wattíka či Joulinky.

A pokud se návštěvníci řadí mezi vášnivé turisty, potěší je možnost zakoupit v infocentru zbrusu novou turistickou vizitku s vyobrazením elektráren. K prodeji samozřejmě budou i výletní deníčky, kam se vizitky lepí. A v netradiční „knize návštěv“ pak mohou mohou informovat prostřednictvím nápisu na nálepce a dát tak tip dalším, nově příchozím návštěvníkům.

Ale nejen na Hučáku, ale toulky po krásách České republiky si tak mohou zájemci zpestřit objevováním tajů energetiky v celkem 11 interaktivních expozicích v pěti krajích. Na letní sezónu si infocentra připravila řadu novinek, ve druhé polovině prázdnin navíc čeká na děti zábavná letní soutěž o energetické plyšáky. Na návštěvníky se těší v infocentrech u elektráren Temelín, Dukovany, Ledvice, Dalešice, Dlouhé Stráně a dalších.

Více informací pro zájemce o exkurze bude průběžně k dispozici na www.cez.cz/infocentra. Další elektrárenské provozy, které nejsou na webovém rozcestníku infocenter, zůstávají i během léta z bezpečnostních důvodů nadále nepřístupné.


Technická turistika si v posledních letech trvale vydobyla místo v kalendářích Čechů. Podle statistik návštěvnosti Infocenter Skupiny ČEZ a energetických provozů ČEZ v České republice přijelo loni poznat různé formy výroby elektřiny celkem 244 365 lidí. Kvůli několikaměsíčnímu uzavření infocenter během jarní epidemie koronaviru zůstane pravděpodobně tento rekord letos nepokořený, infocentra už se ale na návrat zvídavých zájemců těší.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy Hradec Králové.

(jv, kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.čez)