Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Jičín dočasně sníží nájemné za provoz kontejnerů na textil

Jičín dočasně sníží nájemné za provoz kontejnerů na textil

Rada města schválila snížení nájemného pro společnost Diakonie Broumov, která v Jičíně provozuje kontejner na textil.

Kontejner na textil
17. května 2021 - 08:00

Pronájem pozemku, na kterém stojí kontejner, se sníží na částku 500 Kč za rok (bez DPH), a to po dobu dvanácti měsíců. Úleva je v důsledku očekávaných ekonomických dopadů epidemie covid-19. Částka je ponížena na jednu třetinu oproti původní smlouvě. Úprava bude podchycena dodatkem k nájemní smlouvě.

Kontejner se nachází v blízkosti bývalého Arisu v ulici 17. listopadu, kde nyní sídlí městský úřad. Sesbíraný textil diakonie používá pro dobročinné účely. Diakonie Broumov již dříve nabídla sociálnímu odboru městského úřadu, že může žádat o dodání ošacení či obuvi v určité velikosti pro potřebné občany. Diakonie je také schopna poskytnout drobné vybavení do domácností z veřejných sbírek, které pořádá.


Kontejnery na textil v ulicích města zřizuje také společnost DIMATEX, v Jičíně jich je 18. I té byla z důvodu koronavirových dopadů poskytnuta úleva na nájemném, a to na částku 700 Kč za jedno stání ročně z původních 1500. Důvodem, proč diakonie má sjednánu částku o dvě stě korun nižší, je právě spolupráce se sociálním odborem. 

Tvrz v Hradeníně představuje unikátní ukázku výstavného venkovského sídla

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:měú)