Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Jičín opět podpoří cestovní ruch, kulturu a sport

Jičín opět podpoří cestovní ruch, kulturu a sport

I v letošním roce město Jičín vypíše dotační a grantové programy. Rada města vzala na vědomí zápis Komise pro cestovní ruch a schválila grantový program, který má podpořit turismus v Jičíně.

Jičín
3. června 2020 - 08:00

Alokovaná částka v programu je 306 250 Kč. Při této příležitosti zmiňme, že již byly schváleny grantové programy pro kulturní aktivity i sport, kdy pro kulturu je vyhrazena částka 612 500 Kč a pro sport 2 493 750 Kč, ten je v dotačním programu rozdělen na řadu kategorií. Alokované částky byly s ohledem na koronavirovou situaci poníženy cca o 12,5 procent.

Smyslem městských dotací a grantů je obecně podpořit konkrétní soukromou aktivitu, která je ku prospěchu Jičína a jeho obyvatel. Každý program má své přesné specifikace, a proto doporučujeme navštívit webové stránky města www.mujicin.cz – Městský úřad – Poskytované dotace, granty.


Příslušné komise pro cestovní ruch, kulturu a sport, se po mimořádných uvolnění opatření již stihly sejít a na svých jednání schválily dotační a grantové programy. Ty následně projednala a schválila Rada města. Všechny komise se samozřejmě věnovaly i nastalé mimořádné situaci a dopadům na jednotlivá odvětví. Je zřejmé, že například cestovní ruch se minimálně v této sezóně bude muset spolehnout hlavně na domácí klientelu.  

Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. et Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)