Svátek má: Servác

Regiony

Velikost textu:

Knihovna od 12. dubna 2021 otevírá prostory

Knihovna od 12. dubna 2021 otevírá prostory

Od 12. 4. 2021 můžeme díky Mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví, č.j. MZDR 14601/2021 nabídnout otevření prostor knihovny s poskytováním výpůjčních a informačních služeb.

Ilustrační foto
11. dubna 2021 - 08:00

Otevření prostor je možné za splnění následujících podmínek: max. 1 osoba na 15 m2, udržování rozestupů, ochrana respirátory a dezinfekce rukou při vstupu. Dovolíme si Vás požádat, abyste tyto podmínky s námi pomáhali dodržet v zájmu své i naší bezpečnosti. Pohyb osob v knihovně může být regulován dle aktuální situace.

Otevírací doba knihovny včetně poboček je bez omezení tedy původní viz Otevírací doba a kontakty. Uzavřena zůstává zatím pouze pobočka Březhrad z důvodu rekonstrukce stropu objektu pošty.

Poskytované služby. Můžete si vybírat v půjčovnách, rovněž objednávat knihy ze skladu i z volného výběru - služba odložení z poličky funguje dále. Knihy si lze objednat i emailem či telefonicky. Možnost rezervace zůstává beze změn. Pro děti je také možné v dětském odd. objednat balíčky knížek s překvapením.
Knihy je možné vracet jak v půjčovnách, tak do biblioboxů před budovami.

Nadále samozřejmě budou poskytovány všechny služby online: výpůjčky e-knih, přístupy z domova do databáze novin a časopisů PressReader, do hudebních databází, aj. Zatím nebude poskytována služba veřejného internetu a další pobytové a prezenční služby (studium a četba na místě, poslech, dětské koutky).Výpůjční lhůtu dokumentů, které se měly vrátit, jsme opakovaně prodlužovali i z důvodu uzávěry okresů, aktuálně jsou Vaše výpůjčky prodlouženy do 30. 4. 2021. Od 1.5. je nutno dodržovat obvyklou výpůjční dobu. 

Akce v knihovně. Kulturní a vzdělávací program pro Vás realizujeme online – pořady můžete sledovat na facebooku či youtube kanále knihovny. Pro děti a celé rodiny jsou chystány a obměňovány městské venkovní hry – trasy se čtenářskými úkoly a luštěním tajenek. Více v Kalendáři akcí.

Budova radnice v Boru u Tachova zaujme krásným vstupním portálem

Kralovehradeckenovinky.cz za knihovnu informovala Soňa Neubauerová.

(jv,kralovehradeckenovinky foto:arch)