Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Kuks má nové Oranžové hřiště

Kuks  má nové Oranžové hřiště

Nejen nádherným barokním Hospitalem, ale i nově zrekonstruovaným Oranžovým hřištěm od Nadace ČEZ se od soboty může pyšnit obec Kuks nedaleko Dvora Králové nad Labem. 

Oranžové hřiště
1. června 2020 - 08:00

V sobotu 30. května 2020 proběhlo za účasti starosty města Jiřího Berana a Šárky Lapáčkové Beránkové z Nadace ČEZ slavnostní otevření zrekonstruovaného Oranžového hřiště. A nechyběli ani místní a především ti nejmenší, kteří budou hřiště využívat. Celé odpoledne se vydařilo a všichni si užili hry a soutěže, a také výborné občerstvení.

Hřiště se nachází v těsné blízkosti fotbalového a víceúčelového sportovního hřiště u vjezdu do obce.a je jedním z mála míst v obci, kde mohou rodiny trávit s dětmi volný čas společnou zábavou. Hřiště prošlo kompletní rekonstrukcí. Bylo vyměněno oplocení vč. vstupní a obslužné branky, došlo k výměně a vybavení např. laviček, k výměně a doplnění herních prvků, byla zde nově umístěna cedule s provozním řádem. A útulnosti a příjemnému prostředí pro děti i dospělé pomohla i nová vhodná zeleň.

„Dětské hřiště v Kuksu bude volně veřejně přístupné. Využívat jej budou jak obyvatelé obce, tak návštěvníci. Na těsně sousedícím sportovním hřišti se koná řada turnajů s účastí návštěvníků z celého Královédvorska a Jaroměřska. A nesmíme opomenout turisty, těch se tu ročně vystřídá více jak 100 tisíc. Spolupráce s Nadací ČEZ si velmi vážíme a jsme rádi, že se rekonstrukce podařila,“ říká starosta Jiří Beran.


Obec Kuks se nachází v údolí řeky Labe asi 8 km od Dvora Králové. Jedná se o unikátní turisty velmi oblíbený barokní lázeňský areál se špitálem a bohatou sochařskou výzdobou M. B. Brauna, který nechal vybudovat hrabě F. A. Špork.

Při stavbě vedení vysokého napětí usazoval stožáry vrtulník

Výstavbu dětských, volnočasových i seniorských hřišť podporuje Nadace ČEZ už od svého založení v roce 2002. Jednou z podmínek je dlouhodobý provoz hřišť a dokládání jejich stavu.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

(jv, kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.čez)