Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Majitelce, která utýrala své psy hrozí tříleté vězení

Majitelce, která utýrala své psy hrozí tříleté vězení

V těchto dnech vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality územního odboru Hradec Králové obvinil 34letou ženu z trestného činu týrání zvířat, za což ji hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let.

Místnost kde své psy majitelka chová
23. května 2020 - 08:00

Ženě je kladeno za vinu, že o své dva psy dlouhodobě řádně nepečovala, dostatečně je nekrmila a ani jim nedávala dostatečně pít, čímž způsobila jejich smrt. Jednalo se o dospělé samce plemena křížence čivavy a křížence mexického naháče, které nechala zavřené v jedné místnosti svého rodinného domu, kde byli mezi svými výkaly na konci loňského listopadu nalezeni.

Ze znaleckého posudku vyplynulo, že nesprávnou péčí, která trvala cca 4 - 5 měsíců, došlo u psů k stresovým vlivům. Psi strádali jak duševně tak fyzicky, trpěli špinavým prostředím, zdravotními poruchami i bolestmi. To vše způsobilo psům utrpení a příkoří, což vedlo k vysílení a následnému úhynu. Znalec z těchto závažných příčin vyvodil, že zvířata byla utýrána trýznivým způsobem.


Chovatelka z Hradecka nedoložila žádný očkovací průkaz uhynulých psů. Nedoložila očkovací průkaz ani u dalších pěti psů, které chová a kteří jí byli ponecháni. Toto pochybení prošetřuje Krajská veterinární správa.

Královéhradeckénovinky.cz informovala por. Bc. Iva Kormošová, komisař Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:pčr)