Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové chce odpustit část školkovného

Město Hradec Králové chce odpustit část školkovného

Od 1. března jsou doma téměř všechny děti ze základních a mateřských škol, které vláda v rámci mimořádných opatření proti šíření koronaviru uzavřela.

Ilustrační foto
20. března 2021 - 08:00

Město Hradec Králové nyní rozhodlo o odpuštění části poplatku za pobyt dětí v mateřské škole, jeho výše se bude odvíjet od návratu dětí zpět do škol. V minulém týdnu také město odpustilo březnové paušální poplatky za pobyt dětí v Jeslích Orlická.

„Poplatek za pobyt jednoho dítěte v hradecké mateřské škole je za jeden měsíc 600 korun. Pokud se děti do mateřinek během příštího týdne nevrátí, což je pravděpodobné, odpustíme platbu za celý březen. Když by se vrátily dříve, bude odpuštěná částka vypočítána v poměru dní, které děti ve škole strávily. Rodičům pak bude tato částka buď proplacena nebo převedena na následující měsíce,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Podrobnější informace k odpuštění části školkovného bude v následujícím týdnu zveřejňovat každá mateřská škola na svých webových stránkách. Město Hradec Králové provozuje 33 mateřských škol, z toho 18 samostatně a 15 jako součást základní školy.

Město již v minulém týdnu také odpustilo paušální poplatek za pobyt dětí v Jeslích Orlická. „Odpuštění poplatku, i když zařízení není využíváno, není bohužel v dnešní koronavirové době samozřejmost. Z naší strany to považujeme především za vstřícný krok vůči rodinám,“ doplnil primátor.

Jesle Orlická musely být uzavřeny zejména z důvodu problematického zajištění stravy, kterou odebíraly z vedlejší mateřské školy. Odpuštěná částka za pobyt jeslích pro 63 hlášených dětí vyjde město na 128 tisíc korun.V Hradci zůstávají i nadále v provozu tři základní školy Josefa Gočára, Štefcova a Sever v Lužické ulici a mateřská škola Kamarád ve Veverkově ulici, které jsou určené pro děti pracovníků integrovaného záchranného systému.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)