Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové pokračuje v obměně školního vybavení

Město Hradec Králové pokračuje v obměně školního vybavení

Město pokračuje v obměně školního vybavení, školní zaměstnance čeká navíc finanční odměna.

Ilustrační foto
24. září 2021 - 08:00

Několikrát ročně přispívá město Hradec Králové základním školám na vybavení školních kuchyní a jídelen. Začátkem léta to bylo 1,5 milionu korun vyčleněných na pořízení konvektomatů a plynových kotlů, nyní se kuchyně vybaví novými myčkami na nádobí nebo pečícími pánvemi. Celkově toto vybavení vyjde na necelý půl milion korun. Další finance v oblasti školství, celkem 176 tisíc korun, půjdou formou odměn školním zaměstnancům za výjimečný pracovní přístup.  

Do škol investujeme pravidelně, ať už se jedná o podporu vlastního vzdělání nebo úpravu materiálních nebo prostorových podmínek škol. V tomto případě se chystáme modernizovat další část zařízení ve školních kuchyních a jídelnách, které je již zastaralé nebo je nevyhovující. Do dalších šesti základních a mateřských škol budou pořízeny nové myčky, pečící pánve nebo kuchyňské roboty v celkové výši zhruba půl milionu korun,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Nové vybavení čeká základní školy Kukleny, Mandysova a Štefcova a mateřské školy Podzámčí, Lužická, Kampanova. Finanční prostředky ve výši půl milionu korun na svém zasedání schválili radní města.

S obnovou gastro vybavení město začalo v loňském roce, kdy do této změny investovalo čtyři miliony korun. Další 1,5 milionu korun město v rámci této změny investovalo začátkem léta do nových konvektomatů a plynových kotlů.

Železný most na Slezském Předměstí čeká generální oprava

Vedle výbavy do kuchyní se město chystá také finančně odměnit vybrané zaměstnance a pedagogy hradeckých základních a mateřských škol. „Celkem 52 pracovníků dostane odměny za mimořádné pracovní nasazení během prázdnin, díky kterému bylo možné bezproblémově zahájit školní rok. Školám poskytneme finanční částku, kterou pak mezi zaměstnance rozdělí ředitelé,“ informuje primátor.

Odměny získají školní zaměstnanci například za koordinaci prací při letních rekonstrukcích, nezbytné úklidové a přípravné práce po rekonstrukcích a mimořádnou iniciativu s kladným přístupem k práci. Rozděleno mezi ně bude celkem 176 tisíc korun.
Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.mm)