Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové pořídí hasičům nová požární vozidla

Město Hradec Králové pořídí hasičům nová požární vozidla

Město Hradec Králové dlouhodobě podporuje jednotky dobrovolných hasičů, zajišťuje opravy jejich zázemí nebo nákupy nových vozidel v rámci obměny vozového parku.

Ilustrační foto
23. října 2020 - 08:00

Dva nové požární automobily budou v následujících týdnech předány JSDH Malšovice a Březhrad. Radnice za vozy, které začnou hasiči používat už ke konci roku, zaplatí 1,65 milionu korun bez DPH.

„Jednotky sboru dobrovolných hasičů v Hradci Králové odvádějí každodenně velmi potřebnou a kvalitní práci, pomáhají svým profesionálním kolegům při nehodách nebo třeba při povodních. Při jejich nasazení je třeba zajistit udržitelnost vozového parku a hasičského vybavení, proto budou dvěma jednotkám, do Březhradu a Malšovic, pořízena dvě dodávková vozidla s nástavbou, která jsou určena k rychlým zásahům a přepravě osob,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Pořizovací cena těchto dvou speciálních vozů je 1,65 milionu korun bez DPH. Nové automobily nahradí chybějící nebo starou vysloužilou techniku. Uzpůsobené budou pro posádku, v zavazadlovém prostoru budou mít také umístěnou vestavbu pro požární technické prostředky.

Pro dobrovolné hasiče město také město nedávno opravilo hasičskou zbrojnici v Plotištích prostřednictvím Správy nemovitostí Hradec Králové. Hasiči ji začali využívat od letošního září. Dispozičně je objekt dělen na část pro hasiče a veřejnou část se zázemím, která má nově navržený vstup z ulice Říčařova. V nové přístavbě se nachází samostatné šatnové zázemí se sociálním zařízením, sprchou, skladem a navazující zasedací místností s čajovou kuchyňkou, technickou místností a hlasatelnou místního rozhlasu. Budova byla nově zateplena, provedena byla kompletní výměna všech rozvodů, oken a dveří, také garážových vrat.

Dobrovolní hasiči z hradeckých Plotišť mají novou zbrojnici

Došlo k úpravám povrchů, terénní úpravám a opravě oplocení. Nově byla pro objekt zřízena také plynovodní přípojka pro nové teplovodní vytápění. Rozsáhlá rekonstrukce, která celkem vyšla na 6,4 milionu korun bez DPH, byla zahájena na podzim loňského roku.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch.mmhk)