Svátek má: Ingrid

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové přistoupilo k úpravě adventních akcí

Město Hradec Králové přistoupilo k úpravě adventních akcí

Vánoční strom se v Hradci Králové rozsvítí bez doprovodného programu, trhy se zatím připravují, ale v omezeném rozsahu.

Hradec Králové
25. listopadu 2021 - 08:00

S ohledem na rostoucí počty nakažených pacientů onemocněním covid-19 přistoupilo město Hradec Králové k úpravě letošních adventních akcí. Vánočního stromy na Velkém a na Masarykově náměstí se rozsvítí první adventní neděli 28. listopadu, ale bez kulturního programu. S vánočními trhy, které mají začít 10. prosince, radnice zatím počítá, s ohledem na současnou epidemickou situaci a platná vládní opatření ale bez veškerého doprovodného kulturního programu. Stejně jako před rokem město muselo zrušit tradiční novoroční ohňostroj.

„Situace kolem onemocnění covid-19 se nevyvíjí vůbec příznivě a část velkého úsilí týmu, který připravoval letošní události během Adventu v našem městě, tak bohužel přijde vniveč. Je nám to moc líto, protože letošní trhy měly být ve srovnání s předchozími ročníky mimořádné, poprvé na Velkém náměstí, s bohatým a atraktivním doprovodným programem. Včera jsme na mimořádné schůzce vedení města a některých městských společností rozhodli o rozsahu a režimu konání plánovaných adventních akcí. Například ta nejbližší, tedy slavnostní rozsvěcení vánočního stromu v podvečer první adventní neděle, se bude konat bez doprovodného programu, strom se tak rozsvítí s veřejným osvětlením a další vánoční výzdobou,“ říká náměstkyně primátora Monika Štayrová, odpovědná za kulturu.

Město zatím také počítá s konáním adventních vánočních trhů, které se připravují na Velké náměstí ve dnech od 10. do 22. prosince. V tuto chvíli ale radnice musela zrušit jejich veškerý doprovodný kulturní program.

„Počítali jsme s celou řadou pěveckých vystoupení i zábavným programem nejen pro děti. Bohužel to nemůžeme ani letos uskutečnit. Situace kolem pandemie a vládní opatření nám nedovolí vánoční trhy uspořádat v rozsahu, ve kterém byly chystány. Zatím tedy pracujeme s touto variantou, ale mohou přijít taková opatření, která konání trhů vůbec neumožní. Nedokážeme to zcela předvídat, snažíme se být připraveni na vše,“ dodává primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Hradec Králové se připravuje na Vánoce

Konání vánoční trhů v Hradci Králové tak letos opět výrazně ovlivní aktuální epidemická situace a vládní opatření. Město již s ohledem na prognózy rozhodlo také o zrušení tradičního novoročního ohňostroje, kterého se na Velkém náměstí pravidelně účastnily tisíce lidí.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)