Svátek má: Darja

Regiony

Velikost textu:

Město Hradec Králové se stane poskytovatelem sociálních služeb

Město Hradec Králové se stane poskytovatelem sociálních služeb

Provozovatelem odlehčovací služby v Honkově ulici bude město, a to prostřednictvím nové organizace, takzvaného zapsaného ústavu Sociální služby města Hradec Králové. Jeho zřízení s vkladem ve výši tři miliony korun schválili zastupitelé.

Hradec Králové
24. února 2021 - 08:00

„Důvodem pro zřízení nové organizace, tzv. zapsaného ústavu, je zajištění provozu odlehčovací služby, jejíž nové zázemí nyní vzniká v Honkově ulici,“ říká vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Hradec Králové Marek Šimůnek.

Záměr provozovat odlehčovací službu prostřednictvím městem založeného zapsaného ústavu schválilo zastupitelstvo města již v srpnu loňského roku. Předpokládá se, že nová organizace požádá v brzké době o registraci odlehčovací služby na krajském úřadu a následně bude tato služba zařazena do krajské sítě, což povede k nastavení udržitelného financování provozních nákladů.

„V nejbližší době bude zajištěno zapsání ústavu do veřejného rejstříku a organizováno úvodní zasedání správní rady, která začne řešit organizační záležitosti, například vybavení interiérů objektu či personální otázky, zejména obsazení postu ředitele nové organizace,“ doplňuje Šimůnek.

Hradec Králové bude mít strategii adaptace na změnu klimatu

Samotná stavba odlehčovací služby v Honkově ulici pokračuje zatím podle plánu. Stavební firma počítá s dokončením stavby během letošního podzimu. Výstavba se teď nachází ve fázi hrubé stavby, která by měla trvat do konce března. Následovat budou práce uvnitř stavby jako jsou vnitřní omítky nebo technické zařízení budovy například kanalizace, kabeláže a vzduchotechnika.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)