Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Město Jičín má nový tržní řád

Město Jičín má nový tržní řád

Rada města vydala nařízení města Jičína č.12/2021, kterým se vydává tržní řád. Tento nový „tržní řád“ nahrazuje starý dokument z roku 2013.

Jičín - trhy Husova ulice
15. ledna 2022 - 08:00

Městský úřad Jičín se přípravou nového nařízení zabýval v loňském roce. Od roku 2013 došlo k výrazným změnám v legislativě. Nový dokument odpovídá metodice, kterou doporučuje Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Nový tržní řád v mnoha ohledech pokračuje ve smyslu toho původního. Doba prodeje a poskytování služeb na předzahrádkách zůstala stejná, tj. od 7 do 23 hodin. Dále rovněž zůstal zákaz pochůzkového a podomního prodeje. Nedotčeny zůstaly zákazy nebo omezení prodeje podle zvláštních předpisů, například prodej zbraní, střeliva, omamných látek, pyrotechniky atd. Rovněž se ponechalo ustanovení o druzích prodeje zboží a poskytování služeb, na které se tržní řád nevztahuje, pouze se upřesnilo období adventu. Dále byly zaktualizovány předzahrádky v Jičíně.

Správa nemovitostí města Jičína stanovila cenu tepla

Nově se nastavilo vymezení základních pojmů. Prodávat zboží a poskytovat služby na území města mimo provozovnu je možné na tržištích, tržnicích, tržních místech, předsunutých prodejních místech a restauračních předzahrádkách. Zcela novým pojmem z uvedených je tržnice. Historicky v Jičíně tržnice byla, a tak na ni tržní řád pamatuje, pokud by se v budoucnu měla tradice obnovit. Co se týká tržiště, místa zůstala stejná – Valdštejnovo náměstí, Husova ulice, náměstí Svobody, Žižkovo náměstí a ulice Chelčického. Podrobná pravidla a vymezení pojmů lze vyčíst přímo z textu nařízení č. 12/2021.  


Královéhradeckénovinky.cz informoval Mgr. Jan Jireš, tiskový mluvčí, MěÚ Jičín.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)