Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Město nechá prověřit možnosti zástavby podél Piletického potoka

Město nechá prověřit možnosti zástavby podél Piletického potoka

V rámci pokračování záměru zkvalitnit území podél Piletického potoka a snahy přetvořit jej na lokalitu s bezpečným a příjemným bydlením, schválila v minulém týdnu rada města zpracování studie, která prověří možnosti zástavby podél potoka.

Ilustrační foto
30. července 2020 - 08:00

Tato studie za necelých 500 tisíc korun včetně DPH by měla být hotová do konce letošního roku.

„V lokalitě podél Piletického potoka má město jedny z posledních pozemků, které by se daly vhodně využít ke kvalitnímu bydlení. Bohužel je území zatím v záplavové zóně, proto je třeba vyřešit charakter potoka tak, aby bylo území bezpečné a bylo jej možné zpřístupnit pro bydlení,“ říká primátor Alexandr Hrabálek.

„Jedná se o tzv. severní zónu, ve které má většinu pozemků město. Tato lokalita by v budoucnu měla být využita k zástavbě, má totiž významný potenciál pro kvalitní bydlení v souvislosti s vytvořením přírodního prostředí podél Piletického potoka,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast městských investic.

Studii, která prověří možnost zástavby, zpracuje společnost Pelčák a partner architekti za necelých 500 tisíc korun včetně DPH, hotová by měla být do konce letošního roku.

„Od studie čekáme, že nám navrhne, prověří a také posoudí řešení vybraných problémů a nabídne varianty veřejné infrastruktury s ekologickými přístupy. Ty již byly stanoveny v předcházející Studii proveditelnosti revitalizace Piletického potoka a levého břehu Labe,“ doplňuje Martin Hanousek, náměstek primátora pro oblast životního prostředí.

Nedílnou součástí plánované studie bude také ekonomické vyhodnocení navrhovaného řešení v závislosti na ceně již v minulosti vykoupených pozemků a také odborný odhad finančních nákladů.


Možnost úpravy území podél Piletického potoka řeší město již delší dobu, naposledy byla zpracována zmiňovaná Studie proveditelnosti revitalizace Piletického potoka a levého břehu Labe. „V této studii bylo navrženo vytvoření přirozeného toku s tzv. meandrovým pásem, což bude území které bude určené k pobytu, rekreaci nebo sportování veřejnosti. Jedná se o jedno z opatření k adaptaci města na klimatickou změnu, a byla by to první revitalizace vodního toku v Hradci Králové,“ dodává náměstek Hanousek.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Kateřina Šmídová, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)