Svátek má: Kristián

Regiony

Velikost textu:

Město odmění učitele, kteří pomáhali v období nouzového stavu

Město odmění učitele, kteří pomáhali v období nouzového stavu

Během nouzového stavu fungovaly v Hradci Králové jen některé vybrané školy, které se staraly o děti pracovníků složek integrovaného záchranného systému či zaměstnanců sociálních služeb.

Ilustrační foto
22. května 2021 - 08:00

Jednalo se o základní školy Sever, Štefcova a Josefa Gočára, a také mateřskou školu Veverkova. Město nyní poskytne finanční odměny pedagogům z těchto škol, dohromady ve výši více než 150 tisíc korun. Odměněno bude celkem 44 pedagogů, kteří pomáhali vyučovat a zajišťovat provoz škol během období nouzového stavu.

„Školy a jedna školka fungovaly pro děti a žáky zaměstnanců bezpečnostních složek, obecní policie, zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníků ozbrojených sil. Díky vstřícnému přístupu a zodpovědnosti pedagogů mohli rodiče těchto dětí nadále pokračovat v plnění svých pracovních povinností v době koronavirové krize. Za jejich přístup, odhodlání a péči jim velmi děkujeme,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

O výši odměn rozhodli radní města na svém zasedání, celkem bude mezi 44 pedagogů rozděleno více než 150 tisíc korun.

V Hradci Králové se začátkem tohoto týdne vrátili do základních a mateřských škol všichni žáci, rotační výuka byla zrušena. „Je třeba poděkovat také všem pedagogům, kteří pravidelně a řádně zajišťovali online formu výuky pro své žáky a připravili je na návrat do školních lavic. Díky jejich péči proběhl tento návrat bez komplikací,“ doplňuje primátor.

Do škol se vrací všechny děti, MHD obnovuje běžný provoz

Město Hradec Králové je zřizovatelem 17 základních škol, které navštěvuje téměř devět tisíc žáků. Stejně tak město zřizuje 33 pracovišť mateřských škol, do kterých chodí zhruba 2800 dětí.

V Klášterní Skalici stál nejvyšší gotický kostel v Čechách

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.)