Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Město podpoří jazykové, matematické a digitální vzdělávání

Město podpoří jazykové, matematické a digitální vzdělávání

Na volnočasové aktivity v oblasti jazykového, matematického a digitálního vzdělávání nad rámec standardní výuky poskytne hradecká radnice v příštím roce milion korun.

Ilustrační foto
18. října 2021 - 08:00

Dotační program města je určený na podporu projektů, které jsou zaměřené na jazykovou vybavenost či logické a matematické myšlení žáků základních škol. O příspěvky mohou žádat jak městem zřizované školy, tak i ostatní organizace, spolky či sdružení. Podmínky dotačního programu v tomto týdnu projednala rada města, začátkem listopadu je ještě budou schvalovat zastupitelé.

„Chceme podpořit nabídku atraktivních forem výuky, které rozšíří běžné školní osnovy a výukové plány. Jazyky a logické uvažování jsou základním předpokladem pro další stupně vzdělání, a pokud žáci projeví zájem o svůj rozvoj nad rámec běžných povinností, je potřeba je v tom podpořit a vytvořit jim k tomu podmínky,“ vysvětluje hlavní smysl dotačního programu primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Město chce poskytnout příspěvky volnočasovým projektům, které využívají aktivizačních metod a širokou škálu různých forem, jako jsou prožitkové či kooperativní učení a skupinové práce apod. Jejich primárním cílem by měl být rozvoj všech kompetencí a typů gramotnosti napříč celou výukou.

„Na tyto aktivity plánujeme v příštím roce rozdělit jeden milion korun, z toho šest set tisíc korun by mělo podpořit projekty, které chtějí realizovat městem zřizované školy. Zbývající finance poskytneme na záměry ostatních žadatelů, tedy dalších organizací, spolků a sdružení,“ doplňuje primátor Hrabálek.V případě schválení podmínek dotačního programu hradeckým zastupitelstvem bude o příspěvek možné požádat v období mezi 15. prosincem a 10. lednem příštího roku.
Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.ku)