Svátek má: Antonín

Regiony

Velikost textu:

Město podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Město podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Mezi sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, rozdělí radnice Hradce Králové osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků působících v oblasti kultury přijde více než 1,2 milionu korun.

Ilustrační foto
27. února 2021 - 08:00

Částky město vyplatí v rámci dotací, rozděleny budou mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků.  

Koncem loňského roku město spustilo příjem žádostí o dotaci na činnost kulturních a sportovních organizací působících ve městě Hradec Králové. „Všechny žádosti přezkoumala hodnoticí komise, která rozhodla o rozdělení přibližně osmi milionů korun na sportovní odvětví, dalších 1,2 milionu korun dostanou kulturní organizace,“ říká náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky, dotací a kulturu Monika Štayrová.

Dotace přes milion korun obdrží například velké tělocvičné jednoty Sokol Hradec Králové a Slavia, přes půl milionu také získá florbalový klub a Sokol Třebeš. „Ze sportu město podpoří také oddíly dívčího i chlapeckého volejbalu, fotbalu, atletiky, juda či sportovní přípravy. Dotace v řádu stovek tisíc korun získají také taneční skupina T-BASS, fotbalisté Slavie, plavecký klub, fotbalisté z Nového Hradce, Sokol Pražské Předměstí, aerobik, hradecké mažoretky či Sokol Malšova Lhota,“ doplňuje Štayrová.

Celkově město rozdělí dotace mezi 38 sportovních organizací působících v Hradci Králové.

Městská pokladna epidemii v roce 2020 zvládla

Z kulturních organizací či spolků dotaci ve výši více než sto tisíc korun obdrží Taneční divadlo Honzy Pokusila a rovných sto tisíc také tradiční Dechový orchestr města Hradce Králové. Dotace ve výši padesát až sto tisíc pak směřují do taneční školy Baletu HKH, dětského folklorního souboru Kvítek, Klubu přátel hudebního oboru působící v ZUŠ Střezina, Gardy města Hradec Králové, klubu stepování či hradecké Hudební mládeže. Celkově město podpoří  34 kulturních organizací či spolků, z toho 19 s aktivním uměleckým tělesem.

Královéhradeckénovinky.cz informovala Bc. Kateřina Šmídová, tisková mluvčí, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch.rp)